Iznenađuje iznos kojeg prosječni Nijemac uštedi svaki mjesec
To znači da su kućanstva prosječno uštedjela 11,30 eura na svakih 100 eura raspoloživih prihoda, što odgovara prosječnoj štednji od 260 eura po stanovniku mjesečno ili 3120 eura godišnje, piše Poslovni.hr.
Međutim postoje velike razlike između kućanstava – ovisno o razini prihoda, životnoj situaciji i individualnoj sklonosti štednji. ‘Dok neka kućanstva mogu sačuvati puno novca, drugi nemaju ništa na kraju mjeseca, što je vjerojatno pogoršano za mnoga kućanstva zbog nastavljenog visokog rasta cijena svakodnevnih potrepština’, objasnili su statističari.
Uporni visoki inflacijski pritisak dosad nije smanjio prosječnu stopu štednje. Trenutačno je na sličnoj razini kao 2018. ili 2019. godine. U prvom dijelu 2021. stopa štednje u ovoj zemlji dosegnula je povijesno visoku razinu: tada su njemački potrošači uštedjeli 18,2 posto svojih prihoda – više nego ikad prije.
Uzrokovalo je to izbijanje pandemije koronavirusa početkom 2020. godine. S obzirom na brojna ograničenja povezana s pandemijom, kućanstva su trošila znatno manje nego inače, a njihovo ukidanje u drugoj polovini 2021. godine dovelo je do značajnog povećanja troškova.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Djevojka u Zagorju ispala iz traktorske prikolice, helikopter je odvezao u KBC Zagreb
Uhićeni poznati direktor i njegova supruga
Stravična nesreća: Jedna osoba poginula, druga prevezena u Opću bolnicu
Unutar 3 sata u Zagorju dvije vozačice skrivile iste nesreće: Dvije osobe završile u OB Zabok
Izbio veliki požar: Na terenu 41 vatrogasac i tri protupožarna aviona, u tijeku borba s vatrenom stihijom
3 znaka ulaze u desetljeće iz snova: Sljedećih 10 godina donosi im blagostanje i velike prilike
Sudbina im konačno vraća osmijeh: 4 znaka kojima kolovoz donosi kraj muke i početak boljeg života
Stiže velika promjena za novčanice eura
Novo u Zagorju: Juhice i variva 'za van' postale su hit, vlasnica otkriva detalje
Zagorski Zagići ponosno predstavljali školu na državnoj završnici Plazma Sportskih igara mladih
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
