Izložba slikarice Iris Mihatov Miočić suvremeni je likovni prikaz najvećih hrvatskih duhovnih velikana
U Brestovcu Orehovičkom u četvrtak je otvorena izložba "Hrvatski sveci i blaženici u našem narodu“
U četvrtak je u prostorima OŠ Stjepana Radića u Brestovcu Orehovičkom otvorena likovna izložba "Hrvatski sveci i blaženici u našem narodu“, autorice Iris Mihatov Miočić, akademske likovne umjetnice iz Zadra.
U svečanom programu povodom otvorenja izložbe uz autoricu su se prisutnima obratili rektor Nacionalnog svetišta sv. Josipa iz Karlovca, mons. Antun Sente ml., Stanko Špoljarić, povjesničar umjetnosti, Zdenko Kobeščak, ravnatelj škole, Josip Ban, orehovički župnik te Darko Ban, načelnik Općine Bedekovčina. Svi govornici izrazili su zadovoljstvo što je ova izložba na proputovanju Hrvatskom svoje mjesto pronašla i u Brestovcu Orehovičkom.
Izložbu je otvorio fra Jure Šarčević, OFM Cap, promicatelj štovanja svetog Leopolda Bogdana Mandića zaštitnika župe Orehovice, čiji se Dan župe slavi u petak, 12. svibnja. Program je vodila dr. sc. Tanja Baran, predsjednica Udruge za promicanje znamenitih Križevčana „ Dr. Stjepan Kranjčić“, koja je, uz Nacionalno svetište sv. Josipa iz Karlovca, ujedno i organizator izložbe.
U glazbenom dijelu programa nastupili su Iva Bejuk, učiteljica glazbene kulture i Lana Kolarić, učiteljica fizike s pratnjom te učenici brestovečke osnovne škole. Ova izložba proputovala je dosad dobar dio „Lijepe naše“, a u Brestovcu Orehovičkom moći će se razgledati sljedeća tri mjeseca.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
UPALJENI GENERATORI, Salatko: 'Nevrijeme dolazi sa zapada'
POVEĆANJE MIROVINA: Evo kada bi novac mogao sjesti na račune
Turistička zajednica područja Donja Stubica i Gornja Stubica ima novu direktoricu
Radari pokazuju što se približava Hrvatskoj, DHMZ: 'Budite spremni na grmljavinska nevremena koja mogu prouzročiti veliku štetu'
Na području grada Varaždina kreće dezinsekcije komaraca
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
