IZABRANA JE NAJBOLJA BUČNICA: 'Zlatnu buču' osvojio je Seoski turizam Šumak
Manifestacija Bučnica fest održana je po 6. puta
Tjedan bogat zbivanjima u Kumrovcu u okviru manifestacije ''Eko, etno, fletno'' jučer je doživio svoj vrhunac održavanjem 6. po redu Bučnica festa. Natjecanje u spremanju bučnice vratilo se nakon dvije godine na veliko zadovoljstvo posjetitelja koji su Kumrovec posjetili u velikom broju te uživali u ugostiteljskoj ponudi i glazbenom programu.
Ove godine na Bučnica festu sudjelovalo je 11 natjecatelja, a žiri na čelu s velikim promotorom zagorske kuhinje Tomislavom Špičekom nije imao nimalo lak zadatak odabrati najbolju bučnicu.
Naposljetku, Seoski turizam Šumak svojom je bučnicom osvojio „Zlatnu buču“, drugo mjesto zauzeo je Hostel Kumrovec, a treće gostionica Kod Starog. Dodijeljena je i „Mala buča“ za udruge, koju je osvojila slovenska Udruga Kmetic iz Bistrice ob Sotli, drugo mjesto osvojila je Etno udruga Zipka, a treće DND Zagorska Sela.
Odličnu atmosferu pod šatorom na trgu u Kumrovcu dodatno je ugrijala Večer harmonike na kojoj su svirački asevi iz Zagorja i susjedne Slovenije raspjevali i rasplesali publiku odličnom svirkom na frajtonericama.
Manifestaciji koja je održana uz pridržavanje epidemioloških mjera i COVID redare prisustvovali su načelnik Općine Kumrovec Robert Šplajt, državni tajnik u ministarstvu poljoprivrede Zdravko Tušek, saborski zastupnik Predrag Štromar, župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar te načelnici susjednih općina.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
Donesen je novi Zakon o naplati cestarine: Evo kako će izgledati vožnja autocestom
FILMSKA POTJERA: Autom jurio u suprotnom smjeru, policija pod rotirkama u lovu
CIAK Grupa se očitovala i tvrdi: Požar neće značajnije utjecati na poslovanje naše grupe
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati zagorski direktor i političar
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
