IVAN TOMAS: 'Odigrali smo kriminalno loše, nismo s ovakvom igrom mogli očekivati bolji rezultat'

U zanimljivoj utakmici na startu FAVBET Premijer lige, Dubrovnik je povratak u elitno hrvatsko košarkaško društvo začinio domaćom pobjedom protiv Zaboka od 13 koševa razlike (72:59). Krajnji rezultat ne sugerira neizvjesnost, no Dubrovnik je slomio otpor Zabok tek serijom početkom zadnjih deset minuta utakmice koja je do tada bila u "egalu".

Domaći su početak utakmice na krilima Levija otvorili serijom od 7:0 u nepune dvije minute. Cinac i Cvitanović povukli su Zabok do preokreta i minutu prije kraja na semaforu je stajalo 15:17, da bi nakon polaganja Levija prvih deset minuta utakmice završilo rezultatom 17:17.

U drugoj četvrtini razigrao se Sikirić, koji je u 16. minuti povezao tricu i dvicu i odveo Zabok do prednosti od sedam koševa (23:30). Domaći odgovaraju serijom od 10:0 u koju je osam koševa ugradio Filip Vujičić i minutu prije velikog odmora prelaze u vodstvo (33:30), da bi se na poluvrijeme otišlo rezultatom 36:32.

Nakon 22. minute igre na semaforu je stajalo 37:34, a onda je Zabok u roku pet minuta napravio seriju od 12:0 (37:46) i bio na pragu dvoznamenkastog vodstva. Na seriju Zaboka od 12:0 Dubrovnik je u posljednje tri minute igre u trećoj četvrtini odgovorio na isti način i u posljednju je četvrtinu ušao s tri koša viška (49:46).
Savić je na ulasku u zadnju četvrtinu vratio stvari na početak (49:49), a onda je Dubrovnik novom serijom, ovaj puta od 13:0, u roku pet minuta stigao do 13 koševa razlike (62:49) i riješio pitanje pobjednika. Isti je razmak ostao i na kraju utakmice (72:59) i domaći su zasluženo upisali prvu pobjedu.

Prvo ime utakmice bio je Filip Vujičić koji je upisao 27 koševa uz 3 skoka i 4 asistencije. Raznovrsni Markese Javon Levi imao je "double-double" učinak od 15 koševa i 11 skokova, čemu je pridružio i 7 asistencija.
Kod Zaboka najefikasniji je bio Antonio Sikrić s 15 koševa uz 5 skokova, a vrlo dobru utakmicu odigrao je Dino Cinac koji se zaustavio na 14 koševa, 8 skokova i 3 asistencije.

U utakmici 2. kola FAVBET Premijer lige Zabok će na svom parketu u subotu 7. listopada dočekati Dinamo Zagreb, vrlo dobru momčad koja ove sezone ima velike ambicije.

DUBROVNIK - ZABOK 72:59 (17:17, 19:15, 13:14, 23:13)
DUBROVNIK: dvorana Gospino polje, GLEDATELJA: 500, SUCI: Hordov, Mjeda i Vukušić.
DUBROVNIK: J. Vujičić, Popić 2, Klarić, Džajić 2, Dubelj 12 (2-2), Guštin, Vodopija 2, F. Vujičić 27 (9-10), Levi 15 (1-1), Miović, Lazić 10, Cvitković 2. TRENER: Ivan Perinčić.
ZABOK: Sikirić 15 (2-2), Tomušić, Damjanić, Cinac 14 (2-2), Tomić, Šustić 2, Antonić 6 (3-4), Savić 5 (2-2), Črnjević 5 (1-3), Owens 4, Rebić, Cvitanović 8 (2-3). TRENER: Ivan Tomas
SLOBODNA BACANJA: Dubrovnik: 12/13 (92%); Zabok: 12/16 (75%)
DVICA: Dubrovnik: 18/34 (52%); Zabok: 16/30 (52%)
TRICA: Dubrovnik: 8/34 (23%) (F. Vujičić 4, Dubelj 2, Lazić 2); Zabok: 5/23 (21%) (Cinac 2, Sikrić, Savić, Antonić)
SKOKOVI: Dubrovnik: 39 (27+12) (Levi 11, Vodopija 6, Cvitković 5, Džajić 4, ...); Zabok: 36 (31+5) (Cinac 8, Črnjević 7, Sikrić 5, Cvitanović 5, ...)
ASISTENCIJE: Dubrovnik: 18 (Levi 7, F. Vujičić 4, ...); Zabok: 14 (Cvitanović 4, Cinac 3, Savić 3, ...)
VALORIZACIJA: Dubrovnik: 88 (Levi 30, F. Vujičić 25, ...); Zabok: 61 (Cinac 19, Sikrić 12, Cvitanović 11, ...)

IZJAVE TRENERA:

Ivan Perinčić, Dubrovnik: "Čestitam igračima. Prva je utakmica, na puno višem nivou. Znali smo da će biti teško. Pokazali smo onaj karakter koji nas je krasio cijelu prošlu sezonu. Moram biti zadovoljan kako smo reagirali, moraš pokazati karakter kada je teško. Zahvaljujem se i mom šuteru Toniju Jordanu, koji mi je puno pomogao u pripremi ove utakmice”

Ivan Tomas, Zabok: "Čestitke Dubrovniku, zaslužena pobjeda. Čestitam i na povratku u najveći rang. Iako smo mi jedno vrijeme rezultatski stajali dobro,  odigrali smo kriminalno loše. Nismo s ovakvom igrom mogli očekivati bolji rezultat".