Iščekuje se proslava 10. obljetnice bratimljenja DVD-a Tugonica-Podgrađe i DVD-a Moravče
Zajednička sjednica Upravnih tijela DVD-a Tugonica-Podgrađe i DVD-a Moravče
U vatrogasnom domu u Tugonici, u petak 21. lipnja održana je 1. zajednička sjednica Upravnih tijela DVD-a Tugonica-Podgrađe i DVD-a Moravče. Radi se o bratskim društvima, koja su, kako je rečeno i na samoj sjednici ''kliknula'' još 1998. godine, u godini izgradnje prometnice koja spaja Moravče i Mariju Bistricu, ususret dolasku danas svetoga Pape Ivana Pavla II u Mariju Bistricu. Iako je DVD Tugonica-Podgrađe tzv. ostalo društvo unutar VZO Marija Bistrica, suradnja se iz godine u godinu razvijala, pa je 2009. godine okrunjena potpisivanjem povelje o bratimljenju. Providnost je htjela da se bratimljenje dogodi na zanimljiv datum, 3. listopada, dakle na dan kada je 1998. Papa Ivana Pavao II u Mariji Bistrici blaženim proglasio kardinala Alojzija Stepinca. Kako se ove godine navršava 10. obljetnica od tog bratimljenja, došlo se na ideju i o održavanju zajedničke sjednice Upravnih tijela.
Na ovoj prvoj sjednici predsjednici DVD-a Tugonica-Podgrađe Stjepan Skuliber i DVD-a Moravče Srećko Bahlen u uvodnom su dijelu podsjetili na aktivnosti oba društva, s naglaskom na zajedničkim aktivnostima. Bahlen je podsjetio da je DVD Moravče tri godine zaredom osovjilo 1. mjesto prema bodovanju VZG Zagreba, što dokazuje iznimnu kvalitetu i širinu društva, jer su kriteriji za bodovanje vrlo različiti i kompleksni. S druge pak strane, predsjednik DVD-a Tugonica – Podgrađe Stjepan Skuliber, osim što je već nekoliko mandata i predsjednik VZO Marija Bistrica, trenutno je i predsjednik VZKZŽ, što i samom društvu daje određenu težinu.
Proslava početkom listopada
Na samoj sjednici, uz analizu aktivnosti oba društva, raspravljalo se i o nastavku suradnje, kao i o načinu obilježavanja 10. obljetnice bratimljenja. Zaključeno je da će sama proslava bit održana, početkom listopada, po mogućnosti, što bliže samom datum bratimljenja. No, pred proslave u planu su još barem dvije aktivnosti, kojima bi se obilježila ova obljetnica, a to su zajednička pokazna vježba, te druženje uz sportske susrete. U slijedećem periodu detaljno će se izraditi plan svih događanja, uz definiranje datuma. Za koordinaciju oko same proslave zaduženi su predsjednici, a za pokaznu vježbu zapovjednici. Na kraju sjednice oba su predsjednika još jednom pozdravila ideju oko ovakvih radnih zajedničkih sastanaka, a kao i toliko puta do sada članovi DVD-a Moravče, svojim ''vatrogasnim bratima'' nisu došli praznih ruku, već su na dar donijeli pet vrijednih vatrogasnih kombinezona i 5 pari vatrogasnih cipela, i jedno i drugo namijenjeno za gašenje šumskih požara.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Preminula je jedna od najvećih zagorskih glazbenih legendi - omiljeni Radek
Posljednji ispraćaj Antuna Jurine u utorak u 15 sati
Stručnjakinja tvrdi: Ove će namirnice prve poskupjeti zbog goriva
[VIDEO] Teška prometna nesreća: Troje ljudi ozlijeđeno, stigao helikopter!
Preminuo popularni hrvatski glazbenik (62). Oprostio se i Thompson: 'Napustio nas je veliki čovjek'
Porezna objavila novo upozorenje za građane: 'Ovo trebate napraviti do kraja ožujka'
Proglašen Dan žalosti u Maču povodom smrti legendarnog Radeka!
Travanj donosi neviđenu sreću: Jedan znak konačno dobiva sve što zaslužuje – novac stiže bez prestanka!
Financijski bonus za građane: Ako primate neku od ovih novčanih naknada imate pravo na dodatnih 70 eura!
Neočekivani incident: Rimčev testni robotaksi sudjelovao u prometnoj nesreći – očevid je u tijeku!
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
