Ipak podignuta optužnica protiv HDZ-ovog načelnika koji je udarao ženu
Foto: BBŽ/Screenshoot RTL
Podignuta je optužnica protiv Žarka Žgele, HDZ-ovog načelnika Općine Severin koji je optužen za napad na 28-godišnju vlasnicu kafića. Napad se dogodio 9. srpnja i svjedočilo mu je nekoliko osoba, a sve su zabilježile i nadzorne kamere.
Iva Milka Kramarić, vlasnica ugostiteljskog objekta u Severinu, u srpnju je medijima ispričala da postoji videomaterijal na kojem se, kako je kazala, izuzetno jasno vidi kako je aktualni načelnik Općine Severin napada i šamara. Taj video je naknadno došao i u javnost te su ga objavili gotovo svi mediji.
Isprva je Žgela prijavljen samo prekršajno, i to za remećenje javnog reda i mira, a policija je izvijestila da analizira ima li elemenata kaznenog djela u slučaju načelnika. No, DORH je otvorio istragu jer je smatrao da je riječ o kaznenom djelu.
Na koncu, Općinsko državno odvjetništvo u Bjelovaru je 7. kolovoza 2023., nakon dovršenog istraživanja, podiglo optužnicu s kaznenim nalogom protiv hrvatskog državljanina (1965.) zbog počinjenog kaznenog djela nasilničkog ponašanja.
"Okrivljenom 58-godišnjaku se stavlja na teret da je 9. srpnja 2023., oko 23 sata, ispred ugostiteljskog objekta u Severinu, u prisutnosti više osoba postupio u nakani da ponizi vlasnicu tog ugostiteljskog objekta.
Tereti ga se da ju je, nakon što je prethodno uporno zahtijevao da mu se posluži piće, iako mu je ona rekla da napusti lokal zbog završetka radnog vremena, verbalno i fizički napao, odnosno govorio joj pogrdne riječi te ju vrijeđao.
Tereti ga se da ju je više puta udario otvorenim dlanom po desnom i lijevom uhu te obrazima, kao i zatvorenom šakom u potiljak i rame, što je kod vlasnice ugostiteljskog objekta izazvalo osjećaj poniženja i straha", objavio je DORH.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Spaljivao suhe grane, a onda je buknuo požar: Detalje objavila PU krapinsko-zagorska
Ministricu pitali bi li jela uzgoj iz vrta da živi preko puta otpada - pazite odgovor
Peto dijete u obitelji Petek
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
