Prethodni članak
Sljedeći članak

I u kriznoj godini udruge su uspjele zadržati zaposlene i kontinuitet u pružanju socijalnih usluga najpotrebnijim građanima

U Zaboku se održava Dan otvorenih vrata udruga, s okruglim stolom na temu udruga u kriznim situacijama


U Zelenoj dvorani u Zaboku danas se održava Dan otvorenih vrata udruga, u sklopu kojeg su Krapinsko - zagorska županija i Savjet za razvoj civilnog društva KZŽ organizirali okrugli stol “Udruge u kriznim situacijama”.

Ivana Radanović, predsjednica Savjeta za razvoj civilnog društva KZŽ, rekla je da je naglasak okruglog stola na pandemiji i potresima koji su se dogodili i na području naše županije. Na okruglom stolu sudjelovalo je 10 panelista i panelistica koji su dali svoja razmišljanja na različite teme, poput načina na koji udruge mogu imati održivost s obzirom na događanja u posljednjih godinu i pol dana, ne samo u Hrvatskoj nego i u svijetu, kao i spremnosti jedinica lokalne i regionalne samouprave na odgovore na potrebe udruga u doba ove krize.

Krapinsko – zagorska županija našla se u ulozi panelista da kao davatelj sredstava ispriča na koji način je nastojala odgovoriti specifičnim potrebama, ne samo udruga u prošloj godini, nego općenito društva. - Prošla je godina bila izazovna i tražila je određene promjene u fokusu i financiranja i organizacije načina pružanja usluga od svih. KZŽ kao davatelj sredstava s jedne se strane suočila s činjenicom da je trebala određeni dio financijskih sredstava preusmjeriti na osiguravanje zdravstvene skrbi, opremanje COVID odjela, osiguravanje zaštitne oprme za očuvanje života i zdravlja naših građana, a s druge strane tu su bile specifične potrebe organizacije civilnog društva. Zato smo sve naše javne pozive, natječaje, izravne potpore prilagodili tim promijenjenim potrebama društva.

Ni u jednom trenutku nismo doveli u pitanje financiranje organizacija civilnog društva, osobito onih koje brinu o najranjivijim društvenim skupinama, a to su djeca s teškoćama u razvoju, osobe s invaliditetom, djeca i mladi. Određene preinake bile su usuglašene s udrugama i one su bile na kraju krajeva takve da prošle godine od strane naših udruga nismo imali niti jedan zahtjev za povrat sredstava, za odustajanje od ugovorenih projekata i programa. A to je dokaz da smo javne pozive i natječaje dobro planirali, da smo dobro prepoznali potrebe udruga i da smo dobro na njih odgovorili. Udruge su uspjele održati svoje zaposlene i s druge strane održati kontinuitet u pružanju socijalnih usluga najpotrebnijim građanima – naglasila je ovom prilikom Martina Gregurović Šanjug, pročelnica županijskog Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu politiku, branitelje, civilno društvo i mlade.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Vremenski uvjeti u većem dijelu zemlje povoljni su za vožnju. Zastoji su povremeno mogući na dionicama gdje traju radovi. Vozače upozoravamo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama. A1 Zagreb-Split-Ploče: -do 30. lipnja između...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program