HZZO objavio nova pravila – sve o listama čekanja za ortodontsku terapiju
Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) najavio je u ponedjeljak početak projekta objedinjavanja lista čekanja za ortodontsku terapiju na temelju podataka koje je dostavio svaki pojedini ortodont
Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) najavio je u ponedjeljak početak projekta objedinjavanja lista čekanja za ortodontsku terapiju na temelju podataka koje je dostavio svaki pojedini ortodont.
Pacijenti koji su već bili na prvom ortodontskom pregledu te su upisani su na liste čekanja, mogu se javiti do 20. travnja u ustanovu u kojoj su bili na pregledu, ako u međuvremenu nisu započeli ortodontsku terapiju. Pacijentima će se prilikom pregleda utvrditi ortodontske anomalije, priopćio je HZZO.
Pravilnik o dentalnoj zdravstvenoj zaštiti iz obveznog zdravstvenog osiguranja izmijenjen je krajem prošle godine, a njime su utvrđene indikacije u kojim slučajevima obvezno zdravstveno osiguranje pokriva liječenje ortodontskom napravom.
Što ako je prethodni otrodont otišao u mirovinu?
Ako je prethodni ortodont, kod kojeg je obavljen prvi pregled, otišao u mirovinu ili više nije ugovorni doktor HZZO–a, pacijenti se mogu javiti drugom ugovornom ortodontu.
Sve dodatne informacije o dostupnim ortodontima pacijenti mogu dobiti u regionalnom uredu ili područnoj službi HZZO–a, a pacijenti koji su završili s ortodontskom terapijom i trebaju kontrolni pregled također se mogu javiti u regionalni ured ili područnu službu HZZO–a.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Prvo ekološko kupalište u Zagorju: Poznato je kada se otvara biološki bazen u Pregradi
Postavljene prometne kamere na tri lokacije u Zagorju
Ovu biljku zmije obožavaju, a mnogi je greškom sade pored kuće - odmah je uklonite!
Vrijeme danas i sutra donosi promjene koje bi vas mogle iznenaditi
Tužna vijest: Preminuo hrvatski kazališni, televizijski i filmski glumac
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Ponovljeno suđenje: Smažil u lancima poriče namjeru ubojstva Mihaele
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Izložba i radionica ''Ususret Uskrsu'' u Mariji Bistrici
Kraj retrogradnog Merkura: 3 znaka kojima život od danas kreće na bolje
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
