HRVATSKI EPIDEMIOLOG: Najesen treba razmisliti o radu od kuće
Voditelj službe za javno zdravstvo NZJZ-a Andrija Štampar i epidemiolog iz vladinog Znanstvenog savjeta za covid-19 profesor Kolarić gostovao je na N1 televiziji
Voditelj službe za javno zdravstvo NZJZ-a Andrija Štampar i epidemiolog iz vladinog Znanstvenog savjeta za covid-19 profesor Kolarić gostovao je na N1 televiziji. "Sigurno da nismo zadovoljni s brojevima. Malo smo se svi opustili. Generalno gledano imamo porast, na sreću su to sve mlađe osobe pa su blaže kliničke slike. Još nemamo eksponencijalni porast, ali broj zaraženih nas upozorava da moramo nešto napraviti da bismo smanjili taj rast", rekao je.
Komentirajući početak školske godine rekao je da će sve ovisiti o trenutnom broju zaraženih i kretanju epidemije te da će se u hodu gledati žarišta.
- Ne vjerujem da bi nosili maske čim izađemo iz kuće, ali ako bude veći broj zaraženih, na mjestima gdje se neće moći držati distanca, gdje su gužve, preporučit ćemo nošenje maski. Osnovana je radna skupina koja će donijeti mjere o početku školske godine. Vidjet ćemo kakve će preporuke donijeti, oni će donijeti konkretne prijedloge mjera. Neke države su uvele maske, neki samo na hodnicima, vidjet ćemo. Škole kreću prema planiranom, a radna skupina će donijeti mjere – rekao je epidemiolog.
Napomenuo da najesen ponovno treba razmisliti o radu od kuće gdje god je to moguće.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Prvo ekološko kupalište u Zagorju: Poznato je kada se otvara biološki bazen u Pregradi
Postavljene prometne kamere na tri lokacije u Zagorju
Vrijeme danas i sutra donosi promjene koje bi vas mogle iznenaditi
Tužna vijest: Preminuo hrvatski kazališni, televizijski i filmski glumac
[FOTO] Šetnja šumom u Zagorju pretvorila se u uzbunu: Građanin pronašao nešto opasno
Brojni novi radovi: Danas bez struje čak 17 mjesta diljem Zagorja
Neki će primiti neočekivani poziv, a drugima su danas ključni detalji
Naš poznati profesor preminuo tijekom planinarenja
Zagorski trećeligaši u gostima, svi četveroligaši doma
Optužnica za naručeno ubojstvo mladog para u Zagrebu bivšem vojniku još uvijek nije potvrđena
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
