Hoteli za kukce razveselili djecu u stubičkim vrtićima
Multimedijalni centar STUB-KLUB provodi projekt pod nazivom Smiri živac – budi kreativac! za koji su sredstva dobivena na natječaju za participativni proračun za mlade 2023. godine od Krapinsko-zagorske županije.
Projekt je iniciran i osmišljen od strane mladih koji dolaze na aktivnosti i provođenje slobodnog vremena u STUB-KLUB u Donju Stubicu u okviru trenutnih programa i projekata koji se provode, a provedbom se želi ukazati na porast međuvršnjačkog nasilja i agresivnosti među mladima te osigurati pravovremenu prevenciju i smanjenje potencijalnih problema putem tematskih kreativnih radionica, javnih tribina i predavanja, a preko tiskanih, foto i video materijala te Interneta i društvenih mreža doprijeti do što šireg kruga korisnika.
Projekt će se provodi na području gradova i općina stubičkog kraja (Donja i Gornja Stubica), a u okviru projektnih aktivnosti najviše su zastupljene kreativne radionice sa drvom koje se odvijaju u Parku za ekstremne sportove Polygon gdje su do sada korisnici i volonteri izradili od drva između ostalog i hotele za kukce koje su postavili u centru Donje Stubice, a po jedan hotel su donirali dječjem vrtiću Jurek u Gornju Stubicu te Dječjem vrtiću Bubamara u Donjoj Stubici gdje su djeca ujedno dobila i edukaciju o koristi od kukaca kao važnim čimbenicima i dionicima prirode i ekosustava.
Osim kreativnih radionica projekt sadrži i edukativna predavanja o mobingu, agresivnosti i međuvršnjačkom nasilju te tribine o neprihvatljivom ponašanju u mladih te foto i video radionice koje će rezultirati i izložbom nastalih fotografija i projekcijom kratkih filmova koje su radili sami korisnici.
Potporu projektu daje Grad Donja Stubica zajedno sa gradskim Savjetom mladih, a korisnici svih uzrasta dolaze na radionice iz Donje i Gornje Stubice, Stubičkih Toplica i Oroslavja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Grmljavinsko nevrijeme stiže u Zagorje – Božarov otkriva kada se očekuje promjena vremena
STRAVIČNA NESREĆA U ZAGORJU: Jedna osoba izgubila život, cesta zatvorena za promet
Užas u Zagorju: Muškarac pao pod traktor, poginuo na mjestu
Tuča uništila vinograde i voćnjake: 'Ja ovo u životu nisam doživio'
Upaljeni generatori protiv tuče: Evo gdje prijeti najveća opasnost
Još nije gotovo: Evo kad nam prijete novi pljuskovi u Zagorju
STRAŠNO: U šest dana u Zagorju poginule tri osobe
Zasluženi uspjeh stiže za 3 znaka 5. srpnja – konačno dobivate više nego što ste ikad zamišljali
Kulturni centar nazvat će po nedavno preminulom zagorskom velikanu
Novi udar na džepove hrvatskih građana: 'Od jeseni će računi biti veći za 8 posto'
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
