HOROR U MAKSIMIRU Zapalili ga i teško ozlijedili jer je homoseksualac ?
Maskirani napadači na nesretnog su muškarca najvjerojatnije bacili molotovljev koktel
Subotnju šetnju Maksimirskim perivojem nadomak stepenica gdje se nalazi Sokolska mogila pamtit će dok živi 50-godišnji djelatnik jedne zagrebačke gradske tvrtke jer su ga dvojica napadača, ni s čim izazvana, zapalila, piše Jutarnji.hr
Naime, dvojica nepoznatih maskiranih muškaraca su ga, kako je ispričao policiji, prvo pitala za upaljač, a kad im je rekao da nema, pokušali su od njega doznati što radi u parku. Nakon što im je od straha rekao da čeka prijatelja iako se zapravo išao samo prošetati, ubrzo ga je dočekalo iznenađenje - napad najvjerojatnije molotovljevim koktelom, a plamen je vrlo brzo zahvatio njegovu jaknu.
Zahvaljujući prisebnosti i pomoći prolaznika koji su začuli očajne vapaje u pomoć, 50-godišnjak je spašen te hospitaliziran s opekotinama II. stupnja u Klinici za traumatologiju u Zagrebu. I dok iz PU zagrebačke kažu da i dalje intenzivno rade na rasvjetljavanju slučaja, porazgovarali smo s ozlijeđenim muškarcem koji nije niti slutio da će blagdane provesti u bolničkoj postelji nakon što se, napominje nam, "očito našao u krivo vrijeme na krivom mjestu".
„U subotu navečer sam se otišao prošetati maksimirskom šumom jer u nedjelju nisam radio. Živim blizu i često tamo odem uhvatiti zraka jer situacija s koronom nije bajna. Ušao sam na šetnicu i hodao prema kipu sokola. Prošao sam kraj jedne klupice na kojoj su bila dva muškarca. Jedan me upitao: 'Imaš upaljač? Šta radiš? Koga čekaš? Kuda ti se žuri?' U strahu sam rekao da upaljač nemam i izmislio da čekam prijatelja koji još uvijek nije došao te sam produžio dalje. Kad sam se vraćao nazad po šetnici, dečki su ustali s klupice i kao fol se počeli razilaziti.
Nakon par koraka počeo sam gorjeti. Nešto me pogodilo u prsa, valjda molotovljev koktel. Vatra je bila na meni i počela se širiti - priča za Jutarnji list dramatične trenutke subotnje večeri u maksimirskom parku 50-godišnjak. Rukama je pokušavao skinuti plamteću jaknu, koju je nekako uspio provući preko glave.
„ Počeo sam vikati: Upomoć! Gorim! U daljini su bili prolaznici. Od šoka nisam uspijevao skinuti zakopčanu jaknu koja se na meni rastapala 100 na sat. Vatra se proširila sve do vrata po ovratniku, nagorio mi je desni dio lica, čelo, opečen mi je vrat, lijeva šaka... Dotrčalo mi je u pomoć dvoje mladih, cura i dečko, koji su čuli da molim da se zove policija. Odvezli su me ubrzo u bolnicu - otkriva još 50-godišnjak, žalostan jer mu policija ne vjeruje. Otvoreno priznaje da je gay, no, kaže,to je njegova osobna stvar, pošteno živi i radi.
U policiji su rekli da istražuju događaj.
Sljedeći članak
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
Požar u domu za starije! Traje evakuacija 250 korisnika, vatrogasci na terenu: 'Vlada panika'
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
PROMETNA NESREĆA: Vozačica Mercedesom sletjela s ceste, u tijeku je očevid
NOVA OPASNOST: Prvi slučaj kuge kod ovaca, usmrćeno ih 26
[FOTO] ‘KRAPINI ZA ROĐENDAN’: Održano veliko izviđačko okupljanje više od 200 djece i mladih
[FOTO] Veliki uspjeh: DVD Špičkovina osigurao 45.000 eura za energetski projekt
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
