Hoće li poskupjeti odvoz otpada? Sastali se čelni ljudi svih zagorskih komunalnih poduzeća
Sastanak direktora komunalnih društava s područja Krapinsko-zagorske županije
U Mariji Bistrici je petak održan sastanak direktora svih komunalnih društava s područja Krapinsko-zagorske županije koja su pružatelji javne usluge sakupljanja komunalnog otpada, a u vlasništvu su jedinica lokalne samouprave.
Sastanak je organiziralo komunalno društvo 'Lijepa Bistrica', koje je ujedno bilo i domaćin skupa. Uz domaćina, direktora Tomislava Šimunića, sastanku su prisustvovali i direktori sljedećih komunalnih društava: 'Zelenjak' Jožica Dežmar, 'Krakom' Katarina Posilović, 'Humkom' Hrvoje Brezinšćak, 'Komunalac Konjščina' Mladen Šmit, dok su iz poduzeća 'Komunalno' Zabok prisustvovali direktor Rajko Turk, ali i rukovoditelj Damir Tomek, koji uskoro i preuzima poziciju direktora.
Glavna tema sastanka bila je aktualna problematika povećanja cijena preuzimanja, odlaganja i zbrinjavanja komunalnog otpada, što izravno utječe na troškove pružanja usluga krajnjim korisnicima.
Direktori su istaknuli kako su komunalna društva ključni čimbenici u osiguravanju funkcionalnog i održivog sustava gospodarenja otpadom te kako stabilnost njihovog poslovanja ima izravan utjecaj na kvalitetu života lokalne zajednice.
Redovito, pouzdano i zakonito prikupljanje i obrada otpada osnovni su preduvjeti za očuvanje okoliša, zdravlja građana i ispunjavanje nacionalnih i EU ciljeva u području zaštite okoliša. U tom kontekstu, posebno je naglašena važnost pravilnog odvajanja otpada na kućnom pragu, kao i potreba za jačanjem svijesti građana o ulozi koju svatko od nas ima u sustavu gospodarenja otpadom.
Sudionici sastanka su se složili kako je nužno dodatno ulagati u edukaciju korisnika, unapređenje infrastrukture, ali i u dijalog s nadležnim institucijama kako bi se osigurali pravedni i održivi uvjeti poslovanja za komunalna društva.
Sastanak je zaključen dogovorom o intenzivnijoj međusobnoj suradnji i redovitom razmjenjivanju informacija, s ciljem zajedničkog nastupa prema nadležnim tijelima i dugoročnog očuvanja javne komunalne usluge u interesu građana Krapinsko-zagorske županije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kako napraviti vatreno crvene pisanice? Potrebne su vam samo 2 namirnice iz kuhinje!
Direktorica zagorske tvrtke napravila štetu od 425 tisuća €, na sebe potrošila više 325.000 €
Amerikanac iz Zagorja objavio potresne vijesti: 'Sve je izgorjelo u požaru'
Prognostičar objavio do kad će trajati olujna kiša i jak vjetar u Zagorju
Zbog nevremena odgođena nastava u tri zagorske škole
USKOK objavio za što sve tereti Vedrana Pavleka
Nevrijeme: 'Situacija najozbiljnija u Zagrebu, ima ozlijeđenih'
VOZAČI, OPREZ: Zatvorena silaznica brze ceste u Poznanovcu
HŽ: 'Zbog nevremena željeznički promet je prekinut na nekoliko dionica'
Župan Kolar oglasio se o izvanrednoj situaciji: 'Ovo što se događa ne ide nam u prilog'
Što je obnova prirode?
Očna optika Cviker slavi 5. rođendan: ‘To je priča o povjerenju, zajednici i upornosti’
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
