Prethodni članak
Sljedeći članak

[Gradonačelnik Pregrade] 'Apeliram na razumnije rješenje i dozvolu putovanja unutar županije ili na potpunu obustavu svih aktivnosti'

Izdavanje propusnica je skroz nedorečeno, stvara nepotrebnu birokraciju i nema efekta s obzirom da većina ljudi i dalje cirkulira, napominje


Tijekom jučerašnjeg i današnjeg dana Stožer civilne zaštite Grada Pregrade zaprimio je iznimno velik broj telefonskih poziva i e-mailova. Iz tog razloga aktivirali smo još jedan telefonski broj na kojem građani mogu dobiti informacije o izdavanju propusnica za napuštanje mjesta prebivališta i stalnog boravka. Tako su za sve informacije od 7 do 15 h otvoreni brojevi telefona 049 376 052 i 091 376 0500 – rekao je gradonačelnik Pregrade Marko Vešligaj, no napominje da se sve informacije mogu dobiti putem e-maila stozercz@pregrada.hr, na koji se zahtjevi i predaju te da se zahtjevi obrađuju redovito i žurno.

-S obzirom da je riječ o iznimnim situacijama s velikom količinom poziva i e-mailova građane i građanke smo zamolili za strpljenje i razumijevanje. Najviše zahtjeva vezano je upravo za područje njege i skrbi, a ima i zahtjeva vezanih za tehničke preglede.Inače, informacija oko propusnica čije je izdavanje po mojem mišljenju skroz nedorečeno, stvara nepotrebnu birokraciju i nema efekta u suzbijanju pandemije s obzirom da većina ljudi i dalje cirkulira jer ne vidim kako provjeriti opravdanost svakoga pojedinačnog zahtjeva, unatoč ogromnom naporu koji ulaže naš gradski stožer da udovolji svim molbama. Dodatni je problem i ograničenje kretanja unutar pojedinog grada i općine. Naime, s obzirom na njihovu usitnjenost, kako u našoj županiji, tako i u većini Hrvatske, ne možete normalo funkcionirati bez da ste niste svakodnevno vezani uz drugu jedinicu lokalne samouprave. Nadam se da će barem to biti poruka da se konačno i po tom pitanju nešto promijeni kada završi ovo stanje globalne pandemije. Zbog dobrobiti građana, apeliram na razumnije rješenje i dozvolu putovanja unutar županije ili na potpunu obustavu svih aktivnosti – istaknuo je Vešligaj.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Zbog jakog vjetra na Jadranskoj magistrali između Bakra i Novog Vinodolskog zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle (I. skupina vozila), a na Jadranskoj magistrali (DC8) između Novog Vinodolskog i Svete Mari...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program