Gradonačelnik Gregurović: 'Nikada nećemo zaboraviti žrtvu grada heroja!'
Gregurović je naglasio kako je Vukovar bio i ostao simbol hrvatskog otpora i borbe za neovisnost i suverenitet.
Uoči Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje delegacija Grada Krapine predvođena gradonačelnikom Zoranom Gregurovićem odala je počast poginulim hrvatskim braniteljima i nevinim žrtvama Domovinskog rata.
Uz paljenje svijeća i čitanje pisama Siniše Glavaševića u interpretaciji učenika krapinskih osnovnih škola Hane Blažević, Mirana Bračuna, Laure Štor i Karoline Vragović, okupljeni su se prisjetili svih koji su položili svoje živote na oltar domovine u najvećoj tragediji hrvatskog naroda u novijoj povijesti.
Veliku zahvalnost žrtvi grada heroja istaknuo je i gradonačelnik Gregurović koji je naglasio kako je Vukovar bio i ostao simbol hrvatskog otpora i borbe za neovisnost i suverenitet.
-Prisjećamo se i odajemo počast svim hrvatskim braniteljima, ali i nevinim žrtvama strašne tragedije u hrvatskoj povijesti. Zahvalni smo svim braniteljima koji su nam omogućili da danas živimo u slobodnoj Hrvatskoj, a kako njihova žrtva ne bi bila uzaludna, naš zadatak je graditi moderniju i bolju državu i pravednije društvo – poručio je gradonačelnik Gregurović.
Uz gradonačelnika, svijeće duž Šetališta hrvatskog narodnog preporoda zapalili su i njegov zamjenik Ivica Hršak, predsjednik Gradskog vijeća Mladen Gregurović, predstavnici braniteljskih udruga te brojni okupljeni građani nakon čega je održana projekcija dokumentarnog filma „Plavi kaputić – 30 godina poslije”.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kakva sreća. Evo kamo odlazi ogromni Eurojackpot
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
PROGLAŠENI POBJEDNICI: Najbolje zagorske štrukle ispekla je ekipa OPG – a Micak – Klet Zagorski dvori
Na kućne adrese stižu plave kuverte: Provjerite što bi trebali učiniti ako dobijete poštu
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Zagorec KR pobjedom potvrdio drugo mjesto, poraz Gaja
Oroslavje vodilo s dva pogotka prednosti, pa u samoj završnici spašavalo bod
Molitve su konačno uslišane: dva znaka kojima zvijezde brišu suze i otvaraju put prema velikoj sreći
[FOTOGALERIJA] UŽIVO S VODOSPREME: Pogledajte atmosferu s Vanninog koncerta
[FOTO] Poznat pobjednik 58. festivala 'Igrajte nam mužikaši': Slavio Zagorski jal s pjesmom 'Pajdaši'
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
