Grad Novi Marof nastavlja podupirati poljoprivrednike: Potpisan ugovor s Udrugom pčelara Medarica
Grad Novi Marof i ove godine provodi niz mjera kojima potiče razvoj lokalne poljoprivrede i osigurava stabilnost onih koji svojim radom čuvaju tradiciju, kvalitetu domaće hrane i održivost ruralnih područja.
Među najvažnijim mjerama je i potpora za očuvanje pčelinjeg fonda koja je od iznimnog značaja za cijeli agrarni sektor, ali i za širu zajednicu, budući da pčele imaju ključnu ulogu u očuvanju bioraznolikosti i ekosustava.
Upravo zbog toga Grad je potpisao ugovor s Udrugom pčelara Medarica, čime se nastavlja sustavna podrška lokalnim pčelarima. Ove je godine kroz javni poziv za očuvanje pčelinjeg fonda bilo planirano 10.000 eura, a iskorištena su 9.244 eura.
Gradonačelnik Siniša Jenkač ističe kako Grad kontinuirano ulaže u poljoprivrednike jer prepoznaje njihovu važnost za razvoj kraja.
– Pčelari su jedan od stupova našeg poljoprivrednog sektora, ne samo zbog meda i pčelinjih proizvoda, nego zbog presudne uloge pčela u oprašivanju i očuvanju prirodnih resursa. Drago mi je što Medarica i njezini članovi djeluju aktivno i odgovorno, a Grad će i dalje stajati uz njih i ulagati u njihov rad. Ovo je ulaganje u našu budućnost, u zdraviji okoliš i u sigurniju prehrambenu proizvodnju – naglasio je gradonačelnik.
U ovoj je godini Grad Novi Marof raspisao ukupno šest javnih poziva za potpore namijenjene poljoprivrednicima, čime se potvrđuje razvojni smjer gradske poljoprivredne politike. Odlukom Gradskog vijeća ove su godine planirana sredstva povećana s prošlogodišnjih 80.000 na 100.000 eura, čime su omogućene veće i obuhvatnije potpore.
Najveći dio planiranih sredstava, odnosno 60.321,55 eura, dodijeljen je za ulaganja u materijalnu imovinu na poljoprivrednim gospodarstvima, a osigurana su i dodijeljena i sredstva za umjetno osjemenjivanje plotkinja, kupnju rasplodnih životinja, nabavu sadnica voćaka, višegodišnjeg ljekovitog bilja i loznih sadnica, kao i za okrupnjavanje i povećanje poljoprivrednog zemljišta. Od planiranih 100.00 eura, do sada je dodijeljeno 71.498,85 eura.
Gradonačelnik Jenkač naglašava da su poljoprivrednici važan čimbenik razvoja Novog Marofa te da će Grad nastaviti ulagati u njihovu stabilnost i konkurentnost.
– Naši poljoprivrednici dokaz su da domaća proizvodnja, upornost i znanje nose razvoj jednog kraja. Povećanjem sredstava želimo im dati jasnu poruku da smo uz njih te da ćemo nastaviti stvarati uvjete za još snažniji rast, modernizaciju i sigurnu budućnost poljoprivrede na novomarofskom području – poručuje Jenkač.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Šokantni detalji: Policajci se u službenom autu seksali s istom ženom! Njen muž otkrio snimke...
Internetske prijevare: Zagorka uplatila akontaciju za ljetovanje i ostala bez novca
Potres zatresao sjever Hrvatske: Objavljeni prvi detalji!
FOTOGALERIJA: COFA ponovno oduševila u Zaboku
Kada u Zagorje stižu pljuskovi i grmljavina, donosi Kristijan Božarov
Užas na državnoj cesti. U teškoj prometnoj nesreći poginule dvije osobe
Ova 4 znaka pune novčanike do vrha: Do kraja ljeta novac im stiže sa svih strana
Upaljeni generatori protiv tuče: Moguće grmljavinsko nevrijeme tijekom večeri!
Veliki potres u hrvatskom nogometu: Sportska inspekcija ulazi u klub, predsjednici prijeti zabrana rada
[VIDEO] Tražiš posao? Pridruži se timu DUNAPACK PACKAGING
Neka vrućina radi za vas: Ovoga ljeta visoke temperature u Hrvatskoj donose i visoke popuste, saznajte kako!
Vidite li ovog kukca u dvorištu? Nemojte ga tjerati, učinit će vam veliku uslugu
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
