[FOTOGALERIJA] Više od 250 gljivara kočijama i 'cipelcugom' krenulo u šume s Bedekovčanskih jezera
Foto: Rikard Jadan
Okupljanjem na Bedekovčanskim jezerima jutros je započela 2. međunarodna Gljivarijada, koju organizira Udruga gljivara „Zagorski vrganj“ Zabok u suradnji s Općinom Bedekovčina.
Na populranim Bajerima okupilo se više od 250 gljivara i ljubitelja prirode iz cijele Hrvatske, ali i gosti iz Slovenije, Bosne i Hercegovine te Italije.
VELIKU FOTOGALERIJU POGLEDAJTE OVDJE.
Program je započeo okupljanjem uz piće dobrodošlice, a potom je svečano otvorenje popratilo druženje uz doručak. Posebna atrakcija bio je odlazak u šumu cipelcugom i kočijama, što je dočekano s velikim veseljem, osobito među mlađim posjetiteljima.
Predsjednik Udruge, Ivan Besednik, zahvalio je svim sudionicima na dolasku i podršci, a posebno državnom tajniku u Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i ribarstva Zdravku Tušeku, izaslaniku župana Krapinsko–zagorske županije, županijskom vijećniku Mišelu Mrkociju, gradonačelnici Zaboka Valentini Đurek, koja je ujedno i članica Udruge, načelniku Stubičkih Toplica Josipu Beljaku te domaćinu i suorganizatoru manifestacije, načelniku Općine Bedekovčina Željku Odaku.
– Posebno pozdravljam i zahvaljujem se Zagorskoj udruzi uzgajivača konja, čiji će nas članovi danas kočijama voziti do šuma i kasnije oko jezera – najavio je Besednik na otvaranju manifestacije.
Načelnik Bedekovčine, Željko Odak, naglasio je kako Gljivarijada, iako tek u svom drugom izdanju, već ima značajno mjesto na karti sličnih događanja.
– Ona svojom organizacijom pokazuje koliko je vrijedna jer okuplja ne samo naše mještane, već i brojne gljivare iz Hrvatske i inozemstva. Ovakva manifestacija nije samo druženje, već i edukacija. Općina Bedekovčina želi da ovo postane tradicija i mjesto učenja o koristima gljiva, ali i opasnostima koje one kriju – poručio je Odak, zahvalivši i Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i ribarstva na podršci.
VELIKU FOTOGALERIJU POGLEDAJTE OVDJE.
U nastavku programa sudionike očekuje predavanje Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva o temi „Dokazana kvaliteta“ u sektoru gljiva, bogat ručak, izložba i determinacija gljiva te natjecanje za najljepšu dječju košaricu. Za kraj, druženje će upotpuniti glazba, tombola i – naravno – još pokoja vožnja kočijom oko jezera.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Peto dijete u obitelji Petek
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Netko je jučer policiji predao 40 komada streljiva: Evo što poručuju iz policije
U Konjščini se ove nedjelje održava 12. biciklijada „Putevima rudara“
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
