FOTOGALERIJA: Obrtnici su uvijek u igri, čak i kad su na terenu!
S velikim entuzijazmom i radošću, protekle subote u Sportskoj dvorani grada Zaboka, a u organizaciji domaćina Udruženja obrtnika grada Zaboka održani su 20. Sportski susreti zagorskih obrtnika. Manifestacija je to koja već dva desetljeća okuplja obrtnike i prijatelje iz naše regije u duhu sportskog natjecanja, prijateljstva i zajedništva, a bila je to prilika da obrtnici pokažu svoju strast prema sportu, ali i da izgrade još jače veze unutar zajednice obrtnika.
Uzvanici i natjecatelji
Ovaj je događaj svojim prisustvom uveličao potpredsjednik HOK-a i predsjednik Obrtničke komore Zagreb Antun Trojnar koji je susrete i otvorio, zatim predsjednik Obrtničke komore Krapinsko - zagorske županije Nenad Kučiš, potpredsjednici Obrtničke komore Krapinsko – zagorske županije Dragutin Ulama i Marko Jelenić, počasni predsjednik Obrtničke komore Krapinsko -zagorske županije Davor Pleško, potpredsjednik Obrtničke komore Zagreb i predsjednik Udruženja obrtnika Zaprešića Davor Pismarović, gradonačelnik grada Zaboka Ivan Hanžek i predsjednik zabočkog Gradskog vijeća te voditelj zabočke dvorane Dragutin Črnjević, te suradnici prijateljskih Udruženja i Komora.
Svoja su sportska umijeća pokazala: UO Bedekovčina, Međuopćinsko udruženje grada Klanjca, UO grada Krapine i općina Đurmanec, Jesenje, Petrovsko i Radoboj, UO općine Krapinske Toplice, UO Pregrade, Hum na Sutli, Desinić, UO Stubica, UO Sveti Križ Začretje, UO Zlatar, UO grada Zaboka, a vodili su se mišlju kako je sudjelovanje važnije od pobjede. Pritom, nisu zaboravili na smijeh - jer u konačnici, svi su oni pobjednici kada se dobro zabave. Baš su zato zagorski obrtnici pokazali zašto su uvijek u igri, čak i kad su na terenu! Oko 150 obrtnika natjecalo se u nogometu, pikadu, streljaštvu, potezanju užeta i stolnom nogometu.
Tradicija i zajedništvo
Valja posebno pohvaliti i revijalnu nogometnu utakmicu između Obrtničke komore Krapinsko – zagorske županije i Obrtničke komore Zagreb jer su te ekipe pokazale izvrsna nogometna umijeća koje je pratio i župan Krapinsko - zagorske županije Željko Kolar, koji je pak prije proglašenja pobjednika predsjedniku Obrtničke komore Krapinsko - zagorske županije uručio zahvalnicu Komori za 20 godina organiziranja sportskih susreta. - Svi znamo koliko je danas teško okupiti ljude te mi je posebno drago što ste nastavili ovu hvalevrijednu tradiciju. Čestitam svima na sudjelovanju i ostvarenim rezultatima i predlažem da se u organizaciju sljedeće godine uključi i Županija - poručio je župan Kolar.
Da je ovo bilo iznimno važno okupljanje koje je promicalo zajedništvo i sportski duh među obrtnicima, istaknuo je predsjednik zabočkog udruženja Miro Čaržavec, a na njega se nadovezao i Antun Trojnar pohvalivši predanost i entuzijazam na terenu što posebno motivira i inspirira.
Prijelazni pehar dodijeljen je Udruženju obrtnika grada Krapine i općina Đurmanec, Jesenje, Petrovsko i Radoboj koje je sakupilo najviše bodova, a domaćin sljedećih sportskih susreta bit će Udruženje obrtnika Zlatar. Bili su to fantastični nastupi, uz pokoju kapljicu znoja i mnoštvo osmijeha, a postignuti rezultati bit će temelj za još mnogo predstojećih Sportskih susreta.
Nakon odmjeravanja snaga u sportskim disciplinama postignuti su sljedeći rezultati:
STOLNI NOGOMET
3. mjesto UO Stubica
2. mjesto UO Sveti Križ Začretje
1. mjesto UO Krapina
STRELJAŠTVO ZRAČNOM PUŠKOM
Ekipno
3. mjesto UO Stubica
2. mjesto UO Krapina
1. mjesto MUO Klanjec
Pojedinačno
3. mjesto Ženko Berc MUO Klanjec
2. mjesto Zvonko Sedak UO Zlatar
1. mjesto Ivan Jedvaj UO Krapina
PIKADO
3. mjesto UO Bedekovčina
2. mjesto UO Stubica
1. mjesto UO Krapinske Toplice
POTEZANJE UŽETA
3. mjesto MUO Klanjec
2. mjesto UO Krapinske Toplice
1. mjesto UO Krapina
NOGOMET
3. mjesto UO Stubica
2. mjesto MUO Klanjec
1. mjesto UO Krapina
Najbolji strijelac u nogometu Željko Janžek UO Sveti Križ Začretje.
Pehar za fair play uručen je Udruženju obrtnika grada Zaboka.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Srušio se zrakoplov u Hrvatskoj, sve žurne službe na terenu
UPALJENI GENERATORI, Salatko: 'Nevrijeme dolazi sa zapada'
POVEĆANJE MIROVINA: Evo kada bi novac mogao sjesti na račune
Turistička zajednica područja Donja Stubica i Gornja Stubica ima novu direktoricu
Radari pokazuju što se približava Hrvatskoj, DHMZ: 'Budite spremni na grmljavinska nevremena koja mogu prouzročiti veliku štetu'
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
