FOTOGALERIJA: 'Advent u Mariji Bistrici' - prvi je vikend bio Vikend duhovne glazbe
Najbogatiji program do sada
U subotu je počelo još jedno izdanje velike manifestacije Turističke zajednice Općine Marija Bistrica ''Advent u Mariji Bistrici'', koji ove godine donosi atraktivan program i pregršt događanja. Svakog vikenda posjetitelje će zabavljati popularna imena hrvatske glazbene scene, program uključuje i brojne koncerte, predstave, promocije, kino program, radionice, a nudi i proširenu eno-gastro ponudu. Završnica je uz Doček u podne kada će se na središnjoj pozornici predstaviti čak tri benda koji će svojim nastupima upotpuniti veselo ozračje, a tu je i Bistrička božićna tombola uz glavnu nagradu automobil Hyundai Kona.
'Advent u Mariji Bistrici' svečano je otvoren u subotu uz veliki koncert na središnjem trgu Marka Škugora i vatromet. Također, od subote je otvoreno i klizalište ''Bistrička ledena bajka'', na kojem se može klizati sve do 12. siječnja. Radno vrijeme je ponedjeljkom 15-20, od utorka do četvrtka 11-20, petkom i subotom 11-22 i nedjeljom 10-20 sati. Cijena klizanja s najmom klizaljki za 30 minuta je 4 eura, a sa vlastitim klizaljkama 3 eura. Klizalište neće raditi na Božić i Novu godinu. Na Badnjak i Štefanje radno vrijeme je 10-14, na staru godinu 10 – 15 h, a na Sveta Tri kralja 11 – 20 sati. Obol programu prvoga dana dao je i Caffe & Cocktail Bar.Bar u kojem je svirao sastav ''Ni 5 Ni 6''. Prvi je vikend 'Adventa u Mariji Bistrici' bio je Vikend duhovne glazbe, čemu su najviše doprinijela dva nedjeljna koncerta duhovne glazbe. Prije prvoga koncerta, prvu adventsku svijeću na središnjem bistričkom trgu upalio je župni vikar u Mariji Bistrici vlč. Vedran Jakić, uz nastup Ženskog vokalnog sastava 'Maria', nakon čega je uslijedio i koncert duhovne glazbe Antonija Tkalca. U večernjem dijelu programa na rasporedu je bio Koncert duhovne glazbe Alana Hržice.
FOTOGALERIJU POGLEDAJTE OVDJE.
Dječji vikend počinje već u petak
Drugi vikend 'Adventa u Mariji Bistrici' je Dječji vikend, a počinje već u petak na svetog Nikolu, koncertom dječjih sekcija KUD-a ''Lovro Ježek'' i gostiju. Koncert će se održati u Domu kulture u 18 sati, a nastupit će dječje folklorne skupine Srčeka, Tičeki, Žveglice i mladi Ježi, mala tamburaška sekcija i mala limena glazba, te polaznici Glazbene škole pri OŠ Marija Bistrica i Dramsko – recitatorska skupina OŠ Marija Bistrica. Subota donosi Adventsko kino od 16.30 sati i animirani film ''Vaiana'' 2, te Predstavljanje slikovnice Tončić Bontončić u Domu kulture od 19 sati. Na Trgu pak u 19 sati počinje veliki koncert Mie Dimšić. U nedjelju u 10 sati na rasporedu je svečanost paljenja druge adventske svijeće uz nastupe djece Dječjeg vrtića ''Pušlek'' i ''Šarenih loptica''. U 12 sati na rasporedu je Predstava za djecu ''Kraljevna na zrnu graška'' Kazališta Mala scena, a u 13 sati dolazi i Sveti Nikola sa poklonima, koje je i ove godine osigurala Općina Marija Bistrica. Tu je i Radionica pečenja božićnih kolačića u Hotelu Kaj od 11 sati i ''Fotkvači se foto kutak'' na trgu od 10 do 12 sati. Za kraj vikenda na rasporedu je nova predstava ''Božićna utrka'' - Bistričkog teatra 'Vende tam' u Domu kulture od 18 sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Foto s mjesta stravične nesreće: Sudarili se automobili, Hitna pomoć i vatrogasci na terenu - Sve je puno stakla
Novi popis rodilja: U Zagorju rođeno 26 beba, 13 djevojčica i 13 dječaka
Velika intervencija u tijeku: Golema buktinja izazvala kaos, doznaju se detalji
Umro je proslavljeni hrvatski filmski redatelj
15. srpnja donosi veliki preokret: 3 znaka ulaze u razdoblje neočekivanog bogatstva i novih financijskih prilika
Atraktivan automobilistički vikend u Oroslavju: U subotu slalom kartinga, u nedjelju sedmi 'Oro superslalom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
