[FOTO] Predstavljena knjiga 'Album Ksavera Šandora Gjalskog'
U Gradskoj galeriji Zabok jučer je predstavljena knjiga 'Album Ksavera Šandora Gjalskog'. Riječ je o knjizi koja je na jedno mjesto skupila vrijednu ostavštinu poznatog pisca koju je vrijedno čuvao akademik Dražen Katunarić.
Fotografije i brojna pisma, što intimnog karaktera što političkog karaktera, Katunariću je ustupila Nina Glaser, praunuka Ksavera Šandora Gjalskog, ujedno njegova dobra prijateljica. Knjigu su autorski uredili ravnateljica Gradske knjižnice Branka Tuđa Kanceljak, ravnatelj Pučkog otvorenog učilišta Branko Piljek, voditelj Gradske galerije Goran Škrlec te već spomenuti Dražen Katunarić i Jasna Balaško, spisateljica i velika ljubiteljica lika i djela K.Š. Gjalskog koja dugi niz godina istražuje zanimljivosti o njegovom životu i djelovanju.
CIJELU FOTOGALERIJU POGLEDAJTE OVDJE.
Autori su predstavili svaki svoj dio objavljenog djela, a ravnatelj Pučkog otvorenog učilišta Branko Piljek pozdravio je na početku događanja sve prisutne te im zahvalio što su se okupili u tolikom broju.
– Dupkom ispunjena dvorana znak je da su zanimljivosti iz života našeg proslavljenog pisca itekako zanimljive javnosti i svim generacijama. Hvala akademiku Katunariću što nam je ustupio vrijedne materijale kao i Jasni koja nas je s njime upoznala. Mislim da je ovo iznimno zanimljivo i vrijedno književno djelo - rekao je Branko Piljek dodavši kako će svaki posjetitelj promocije dobiti svoj primjerak knjige. Osim što je zahvalio svima koji su sudjelovali u realizaciji projekta, od autora do grafičkog urednika Igora Vranješa, Piljek je posebno zahvalio Gradu Zaboku i gradonačelnici Valentini Đurek što su prepoznali važnost knjige te financirali njeno nastajanje.
Gradonačelnica Valentina Đurek zahvalila je gradski ustanovama koje su sudjelovale u realizaciji te rekla kako su priče Držena Katunarića iznimno zanimljive i dobro prezentirane stoga bi se mogle slušati satima.
Na promociji je nastupio tenor Tvrtko Stipić uz pratnju Roberta Homena čije su izvedbe oduševile publiku.
CIJELU FOTOGALERIJU POGLEDAJTE OVDJE.
Prethodni članak
Sljedeći članak
UPALJENI GENERATORI: Evo gdje tuča najviše prijeti
Novac će im se lijepiti za prste: Ova 3 znaka od 20. srpnja konačno pune novčanike i više se ne brinu o dugovima
Nova akcija USKOK-a: Uhićen legendarni hrvatski nogometaš
[FOTO] Tuča debljine 5 cm pala u Sloveniji, evo što ide prema nama
Internetske prijevare: Zagorka uplatila akontaciju za ljetovanje i ostala bez novca
Veliki potres u hrvatskom nogometu: Sportska inspekcija ulazi u klub, predsjednici prijeti zabrana rada
Šokantni detalji: Policajci se u službenom autu seksali s istom ženom! Njen muž otkrio snimke...
Vozači, oprez: Nova kamera za nadzor brzine u Zagorju – evo gdje je postavljena!
Strašna tragedija: Buknuo požar, jedna osoba smrtno stradala
Otvorene prijave za 9. Mininogometni turnir Javor 2026., ovu su svi detalji
[VIDEO] Tražiš posao? Pridruži se timu DUNAPACK PACKAGING
Neka vrućina radi za vas: Ovoga ljeta visoke temperature u Hrvatskoj donose i visoke popuste, saznajte kako!
Vidite li ovog kukca u dvorištu? Nemojte ga tjerati, učinit će vam veliku uslugu
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
