[FOTO] Pravi ''vincekovski'' glazbeno scenski spektakl
Proslavljeno Vincekovo kod ''Frajtakove kleti''
Udruga vinogradara Marije Bistrice, uz pokroviteljstvo Općine Marija Bistrica i Turističke zajednice Općine Marija Bistrica, organizirala je u nedjelju obilježavanje Vincekovoga.
Ove godine obilježavanje je palo baš na sam blagdan sv. Vinka. Okupljanje je organizirano na Trgu Pape Ivana Pavla II u Mariji Bistrici, a nakon pozdrava organizatora i nastupa Limene glazbe KUD-a Lovro Ježek, uslijedio je odlazak u Vinogorje Podgorje Bistričko kod kleti i vinograda Josipa Frajtaka. Tamo je po dolasku uslijedio pravi glazbeno scenski igrokaz, koji je osmislio dr. sc. Stjepan Pepeljnjak – biškup Štef, dugogodišnji suradnik bistričkih vinogradara. Naime, Vincekovo u organizaciji Udruge vinograda Marija Bistrica, uz moderatora Pepeljnjaka zaista odskače od sličnih događanja.
U 45 minuta osmišljen je pravi program, koji uključuje običaje na Vincekovo, ali i pravi ''vincekovski'' glazbeno – scenski događaj. Uz spomenutog moderatora svoje uloge sjajno su odigrali Ivan Bertović, Branko Mikša i Stjepan Dijanić, uz pomoć članova KUD-ova ''Lovro Ježek'' i ''Laz'' sa prijateljima pjevačima i pjevačicama, koji se okupljaju na Martinje i Vincekovo, kao i članova glazbenog sastava ''Bistrički licitari''. Svoj doprinos dali su pucnjevima i članovi Udruge kuburaša ''Marija Bistrica''. Za sve posjetitelje besplatno su bili osigurani kuhano vino i kobasice, pa su svi koji su došli kod ''Frajtakove kleti'' uživali.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Umjesto prezle u faširance stavite ovaj sastojak – kuhari kažu da su tada još ukusniji
Uništen najveći spomenik Josipu Brozu na svijetu. Evo gdje je policija pronašla Titovu glavu
[FOTO] POČELO JE: Oroslavje je spremno obraniti titulu najljepšeg adventa u Hrvatskoj!
STRAVA: Teško ozlijeđena žena preminula, u stanu pronađen muškarac s ozljedama vrata
PREDIVNA VIJEST: U Zagorju proteklog tjedna rođeno 14 beba. Evo tko su i odakle njihove majke
Anđeli čuju vaše želje: Do kraja mjeseca ova 4 znaka ulaze u razdoblje sreće i blagostanja
Jedinstvena manifestacija “Čuvari mira na putu svjetla“ privukla mnoštvo posjetitelja u Konjščinu
Zabok lako ispustio deset koševa viška u nastavku utakmice
Fantastična vožnja: Zrinka Ljutić ponovno zasjala na veleslalomskom postolju!
[FOTOGALERIJA] Advent na Bedekovčanskim jezerima pun pogodak
Kako nastaju poučne staze? – Iza kulisa!
Blagdansko veselje počinje: Sveti Nikola stiže u Westgate
Hranjenje ptica zimi
Black Friday u Vacomu: visoki popusti i red na blagajni!
Najljepši dar za vaš dom – svjež i zdrav zrak bez vlage i plijesni! Iskoristite posebnu akciju i ostvarite 40% popusta!
