FOTO: Ovako izgleda 'Titovo milosrđe'
U Kulturnom centru Ivan Rabuzin u Novom Marofu je prvi put u Hrvatskoj izvedena Mozartova opera "La clemenza di Tito" (Titovo milosrđe) koju su, uz članove Hrvatske operne akademije, izveli i Varaždinski komorni orkestar te zbor Via.
Radi se o jednoj od posljednjih opera Wolfganga Amadeusa Mozarta koja donosi priču o rimskom caru Titu, njegovim osobnim i političkim izazovima te nastojanju da sačuva milosrđe i pravednost. Opera je izvedena u okviru održavanja Hrvatske operne akademije koja je u Novi Marof dovela mlade operne umjetnike iz cijeloga svijeta.
U izvedbi su uživali i zamjenica župana Varaždinske županije Silvija Zagorec, gradonačelnik grada Novog Marofa Siniša Jenkač te ravnateljica Pučkog otvorenog učilišta Ivana Kušek Perši.
- Drago mi je da su građani Novog Marofa, ali i cijele županije, odnosno svi ljubitelji i poklonici operne glazbe imali prilike uživati u izvedbi ove hvaljene i poznate Mozartove opere. Posebnu težinu ovome glazbenom događaju daje činjenica da je opera izvedena u okviru održavanja Hrvatske operne akademije, a u proteklih mjesec dana je više od 30 umjetnica i umjetnika je pod vodstvom svojih mentora pripremalo dvije operne produkcije. Uz to, održavanje ovakvih koncerata zasigurno je obogatilo ovogodišnje ljeto u Novom Marofu. Varaždinska županija financijski podržava mnogobrojne programe u kulturi, a osim podrške našim vrijednim kulturno-umjetničkim društvima, pomažemo i samostalne umjetnike, poduzetnike u kulturi, umjetničke organizacije, odnosno sve one koji rade na afirmaciji kulturnih vrijednosti Varaždinske županije. Stoga i ovaj događaj ide u smjeru oplemenjivanja i afirmacije kulture na našem području. Čestitke organizatorima, ali i svim polaznicima Hrvatske operne akademije koji su, vjerujem, iskoristili ovih mjesec dana i za međusobna druženja - rekla je zamjenica župana Silvija Zagorec.
Gradonačelnik Jenkač naglasio je važnost održavanja ovakvih kulturnih događaja za cijelo Novomarofsko područje.
- Prije svega čestitam i zahvaljujem predsjedniku i osnivaču Hrvatske operne akademije, našem dragom Davidu Oštreku što promovira Hrvatsku na način da u nju dovodi buduće vrhunske glazbenike koji se kroz ovu Akademiju školuju, razvijaju i međusobno upoznaju. Ovo je zaista veliki događaj za naš grad, ali i za cijelu Varaždinsku županiju te sam siguran da će takvih događaja biti još - rekao je gradonačelnik Jenkač.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Mala sredina velikih ljudi: Održana prva od četiri volonterske akcije – u centru mjesta posađeno cvijeće
Kazneno prijavljena: Djevojka koja je pretukla Filipinca ide u pritvor
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek održala prijem za ekipu SD Tekstilca
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
