[FOTO] Održano 26. hodočašće Hrvatske vojske, policije i branitelja u Mariju Bistricu
Nakon dolaska pješačkog ešalona, svečanog i počasnog dijela na prostor Crkve na otvorenom blaženog Alojzija Stepinca predviđen, euharistijsko slavlje predslavio je vojni ordinarij u RH mons. Jure Bogdan
U nedjelju je održano tradicionalno 26. hodočašće Hrvatske vojske, policije i branitelja u marijabistričko Svetište. Nakon što su vojni i policijski kapelani ispovijedali hodočasnike, ove je godine kao novitet uvedena molitva Gospine krunice, kojom je počeo program.
Nakon dolaska pješačkog ešalona, svečanog i počasnog dijela na prostor Crkve na otvorenom blaženog Alojzija Stepinca predviđen, euharistijsko slavlje predslavio je vojni ordinarij u RH mons. Jure Bogdan, u zajedništvu s biskupima mons. Petrom Palićem i mons. Jurajem Jezerincem, kao i brojnim vojnim i policijskim kapelanima i dekanima te ostalim svećenicima.
I ove su godine Majci Božjoj Bistričkoj hodočastili brojni pripadnici svih rodova hrvatske vojske, policije, hrvatske povijesne postrojbe, kao i branitelji i članovi njihovih obitelji, zatim stopostotni hrvatski ratni invalidi, djeca, supruge i roditelji poginulih i nestalih hrvatskih branitelja iz domovinskog rata.
Na početku misnog slavlja mons. Bogdan pozdravio je izaslanike predsjednice RH, predsjednika Hrvatskog Sabora i Vlade, ministre obrane, unutarnjih proslava i hrvatskih branitelja, članove ostalih ministarstava, saborske zastupnike, predstavnike političkih i civilnih vlasti, kulturnih ustanova i udruga proizašlih iz domovinskog rata.
Na hodočašće je iz BiH stiglo 50 pripadnika OS BiH, a 13. godinu zaredom, časnici, dočasnici i vjernici iz vojne kapelanije Sv. Ilije proroka iz Petrinje, njih 29 na hodočašće su stigli pješice. Na hodočašće su pješice stigli i članovi Udruge veterana specijalne policije Domovinskog rata "Barun" i to po sedmi puta, pješačeći od ratne baze Specijalne jedinice u Zlataru. Hodočašće su uveličali i Orkestar OS RH i Klapa HRM Sv. Juraj.
Nakon mise pobožnost Križnog puta na bistričkoj Kalvariji također je predvodio vojni ordinarij mons. Jure Bogdan.
fslika13]
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Doktorica Hitne pomoći: 'Odmah nas zovite ako osjetite ovo'
Ni dušni dan nije bio bez sporta – sve na jednom mjestu
Grozno: Analize otkrile opasne bakterije u hrani iz dostave
Uz potporu Ministarstva turizma i sporta sa novim dresovima u nove pobjede
HEP: Sutra bez struje nekoliko mjesta u Zagorju
Vozačku dozvolu moći će dobiti 17- godišnjaci, ali uz jedan uvjet
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
