Forum mladih SDP-a održao javnu tribinu o ulasku u EU
Koje su prednosti ulaska Hrvatske u Europsku uniju? Što možemo očekivati od članstva u Europskoj uniji? Kako funkcionira Europska unija? Koje mogućnosti nam se otvaraju ulaskom u Europsku uniju? ...samo su neka od pitanja koja su se raspravljala na javnoj tribini Foruma mladih SDP-a Krapinsko-zagorske županije.
Koje su prednosti ulaska Hrvatske u Europsku uniju? Što možemo očekivati od članstva u Europskoj uniji? Kako funkcionira Europska unija? Koje mogućnosti nam se otvaraju ulaskom u Europsku uniju? ...samo su neka od pitanja koja su se raspravljala na javnoj tribini Foruma mladih SDP-a Krapinsko-zagorske županije u punoj dvorani Općine u Zlatar Bistrici, a o kojima su govorili saborski zastupnici SDP-a Daniel Mondekar, Dunja Špoljar i Željko Kolar.
Europska unija pruža mnoge pogodnosti svojim građanima, otvara razne mogućnosti , sigurnost, jamči zaštitu ljuskih prava, mogućnost studiranja na prestižnim europskim sveučilištima, otvara ogromno tržište koje našim gospodarstvenicima omogućava lakši plasman naših roba i usluga te brojne druge privilegije, a da pritom ne gubimo svoj nacionalni identitet već upravo njime obogaćujemo raznoliku europsku kulturu.
No sve te mogućnosti koje nam se pružaju ulaskom u Europsku uniju te razni projekti koje možemo realizirati za razvoj naše zemlje, a koji se financiraju iz Europskih fondova ovise isključivo o nama. Europska unija daje jednaku priliku svim svojim članicama da na temelju vlastitih vizija i strategija grade i obogaćuju svoju zemlju i društvo, a na njima je da po pravilima Europske unije, koja su za sve jednaka, što bolje iskoriste.
Jednaki u različitosti temelj je funkcioniranja i glavna nit vodilja Europske unije, istaknuli su saborski zastupnici SDP-a.
Članstvom u Europskoj uniji državljani Republike Hrvatske stječu još jedno državljanstvo, državljanstvo Europske unije. Kao državljani Europske unije naše će građane diljem svijeta zastupati i braniti njihove interese moćna europska diplomatska mreža, a unutar granica Europske unije, primjerice kada je o zdravlju riječ, skrbit će europska zdravstvena iskaznica, kojom će se moći u slučaju nužde javiti na liječenje u, primjerice, pariške ili berlinske bolnice.
Na nama je da se 22. siječnja izjasnimo dali želimo i u političkom smislu biti dio velike Europske obitelji te pružiti nama i budućim generacijama bolju i perspektivniju budućnost, zajamčena prava, stabilnost i sigurnost koje su osnovni preduvjeti za razvoj i bolju perspektivu. Europa je naša jedina prava alternativa i stoga je zajednički i jedinstven zaključak ove tribine kako je izrazito bitno izaći na referendum i poduprijeti europsku Hrvatsku.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Foto strave na OPG-u: Izgorjele životinje, auti, trakori i priključci! Vlasnica ne prestaje plakati
Policija sinoć u Zagorju zaustavila vozača. Detalji će vas šokirati
STRAŠNA TRAGEDIJA: Dvije osobe poginule, troje je ozlijeđenih. Objavljeni su detalji
[FOTOGALERIJA] Sjajna Jelena Rozga sinoć oduševila Zagorce na Adventu u Zaboku
NESREĆA: Vlak na pružnom prijelazu naletio na auto, policijski očevid u tijeku
Prvog siječnja sve im se okreće: Ova 2 znaka u 2026. ulaze s više sreće nego ikada
ZA DLAKU: Zagorec Mario Sušinjak osvojio 3. mjesto na Supertalentu
U 46. godini života preminula zvijezda kultne serije
FOTOGALERIJA: Veselo je i danas bilo u Oroslavju. Šimunić: ''Trudimo se obraniti titulu najljepšeg adventa u Hrvatskoj''
Osma prvenstvena pobjeda sjajnog Zaboka
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
