EPPO podigao optužnicu protiv bivših djelatnika ministarstva: Izvukli 26.000 eura na putovanjima
Foto: Ilustracija/Pixsell
Iz rezultata provedene istrage, navode u EPPO-u, proizlazi da su od srpnja 2020. do kraja rujna 2024. godine, u Zagrebu, dvojica tadašnjih zaposlenika MVEP-a bila uključena u financijske malverzacije vezane uz njihova službena putovanja u inozemstvo, koja su se odnosila na projekt 'Ugradnja sigurnosne opreme za pojedine diplomatske misije i konzularne urede Republike Hrvatske u inozemstvu'.
Taj projekt je sufinanciran sredstvima Fonda za unutarnju sigurnost – Instrumenta za financijsku potporu u području vanjskih granica i vize te iz Državnog proračuna Republike Hrvatske.
EPPO je utvrdio da su okrivljenici čak 24 puta krivotvorili hotelske račune unoseći netočne podatke o imenu primatelja računa, broju noćenja i troškovima smještaja. Takve su račune prilagali službenim putnim nalozima, kako bi ishodili naknadu putnih troškova.
Temeljem krivotvorenih računa i putnih naloga isplaćeno im je ukupno oko 26.000 eura neopravdanih putnih troškova, od čega se polovina isplaćenog iznosa odnosi na Fond za unutarnju sigurnost Unije, javlja HRT.
IZ EPPO-a su otkrili da su okrivljenici u međuvremenu nadoknadili prouzročenu štetu u cijelosti. Istaknuli su i da se sve osobe u procesu smatraju nevinima dok im se ne dokaže krivnja pred nadležnim hrvatskim sudovima.
Prethodni članak
Sljedeći članak
BILA JE ŽEĐ? Provaljeno u dva kafića u Zagorju. Policijski očevid je u tijeku
SADA JE I SLUŽBENO: Vraćen obavezni vojni rok
[FOTO] STRAVIČNO NEVRIJEME U ZAGORJU: 'Kao da je protutnjao tornado'
VIJEST TJEDNA: U Zagorju rođene 22 bebe. Evo tko su i odakle njihove mame
Predsjednik Milanović odlikovao jedanaestero Zagoraca
FOTOGALERIJA: 13. Dani jabuka u Desiniću! Evo tko je napravio najbolje kolače od jabuka
Ako bacate plaćene račune, ova greška bi vas mogla skupo stajati
Neizbrisivi trag samoborskog identiteta povezan s Marijom Bistricom
Otkrivena je super Zemlja!
Ružičasta čajanka u Konjščini – dan zajedništva, podrške i hrabrosti žena
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
