ECDC objavio novu kartu, Zagorje je od sad označeno narančastom bojom
Narančastom su bojom označeni i Grad Zagreb, Zagrebačka županija, Krapinsko-zagorska županija, Međimurska, Varaždinska i Koprivničko-križevačka županija
Europski centar za prevenciju i kontrolu bolesti (ECDC) objavio je novu koronakartu Europske unije.
Hrvatska obala je i dalje narančasta, kao i Grad Zagreb, a od danas je narančasto i Hrvatsko zagorje, kao i čitavi sjever Hrvatske. Zelenim je ostao još jedino istočni dio Hrvatske, odnosno, za njega ECDC smatra da ima epidemiološki povoljnu situaciju.
Dakle, osim čitave jadranske obale i Zagreba, sada su narančastom bojom označeni i Zagrebačka županija, Krapinsko-zagorska županija, Međimurska, Varaždinska i Koprivničko-križevačka županija.
Inače, ECDC boju po regijama određuje kombinacijom broja potvrđenih slučajeva zaraze u proteklih 14 dana na 100 tisuća stanovnika i postotkom broja testiranih osoba.
Što se tiče trenutne situacije u Zagorju, Stožer civilne zaštite KZŽ u današnjem je priopćenju naveo kako je u protekla 24 sata na području Krapinsko-zagorske županije evidentirano 8 novih osoba pozitivnih na koronavirus.
-Radi se o osobama s područja sljedećih jedinica lokalne samouprave: Grad Donja Stubica (3), Općina Bedekovčina (1), Općina Đurmanec (1), Općina Hum na Sutli (1), Općina Marija Bistrica (1) i Općina Stubičke Toplice (1). Nema oporavljenih novih osoba te trenutni broj aktivnih slučajeva zaraze osoba s područja Krapinsko - zagorske županije iznosi 44. U samoizolaciji se nalaze 32 osobe. U Općoj bolnici Zabok i bolnici hrvatskih veterana nalaze se 2 osobe pozitivne na SARS CoV-2 - priopćili su iz Stožera.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Peto dijete u obitelji Petek
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
