Dvostruka pobjednica Recitala Željka Boc je Sanja Mendek iz Marije Bistrice
Mendek je osvojila prvu nagradu i žirija i publike s pjesmom Lov
U organizaciji Općinske knjižnice i čitaonice Marija Bistrica, jučer je u Domu kulture u Mariji Bistrici održan 14. Recital ljubavne poezije ''Željka Boc'' 2017. Na natječaj za ovogodišnji recital pristiglo je 325 pjesama od 77 autora iz cijele Hrvatske i inozemstva. Stručni ocjenjivački sud u sastavu Zrinka Jelaska, Vesna Svaguša i Enes Kišević, odabrao je 59 radova od 45 pjesnika za zbornik ''Hod se nastavlja'', a po jedna pjesma od svakog autora izvedena je na samoj završnici.
Stručni sud odlučio je i o tri pohvaljene i tri nagrađene pjesme. Treću pohvalu dobila je pjesma ''Nevidljiva žena'' Ivane Skuhala Karasman iz Zagreba, druga pohvala pripala je Cvijeti Grijak iz Sesveta i pjesmi ''Goli i sijedi'', a prva autorici Slavici Sarkotić iz Lekenika i pjesmi ''Jednostavna pjesma o zelenom i plavom''. Treću nagradu osvojio je Goran Gatalica iz Zagreba za pjesmu ''Možda smo se trebali više slušati''. Drugu nagradu stručni sud dodijelio je Ivi Sviben iz Zlatar Bistrice za pjesmu ''Ocean'', a dvostruka pobjednica i prema stručnom sudu i prema glasovima publike je Sanja Mendek iz Marije Bistrice sa pjesmom ''Lov''.
Stihove su interpretirali Rosanda Tometić i Dubravko Sidor, a glazbeni gosti bili su Elena Kleflin i Jurica Vugrek. Recital su u ime pokrovitelja Krapinsko-zagorske županije, Svetišta MBB-e i Općine Marija Bistrica pozdravili predsjednica Skupštine KZŽ-e Vlasta Hubicki i načelnik Općine Marija Bistrica Josip Milički, kao i župnik župe sv. Andrije Laz vlč. Ivan Jakopović.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Uništava srce i jetru: Najgora je namirnica na svijetu, a Hrvati je jedu kao ludi
Teška prometna nesreća: Pijani vozač teško ozlijedio pješaka na pješačkom prijelazu
[FOTO] Navrh Brega treću godinu zaredom oduševio publiku u Radoboju
Milanović prelomio: Podnio zahtjev za izvanrednu sjednicu Sabora zbog Gospića
GLASAJTE ZA ZABOK! Projekt „Izvan fokusa“ želi progovoriti o ADHD-u i mentalnom zdravlju mladih
Oroslavska 'Ljetna pozornica' uspješno završila, a zaposlenicima stiže lijep bonus: 'Ispravno je taj trud prepoznati i nagraditi'
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
