Dvije tisuće motorista došlo po blagoslov
Gotovo dvije tisuće motorista, automobilista i njihovih starih ljepotana, kojima su se pridružili i bikeri, okupilo se j
Gotovo dvije tisuće motorista, automobilista i njihovih starih ljepotana, kojima su se pridružili i bikeri, okupilo se jučer pred crkvom Svete Barbare u Bedekovčini kako bi im velečasni Josip Komorčec Pepek, župnik u Bedekovčini, tradicionalno udijelio blagoslov na početku sezone vožnje.
Duga tradicija
Na to, u prvom redu druženje, kojim su željeli učvrstiti ljudsko prijateljstvo, a zatim zbog želje da prime na sebe i svoje motorne ljubimce blagoslov, pohrlilo je i dojurilo dosad najviše vozača iz svih dijelova Hrvatske te Slovenije i Austrije. Sve je započelo prije 14. godina, kada je bedekovčanski župnik Josip Komorčec Pepek, koji je tada bio i predsjednik Oltimer kluba Zabok, počeo tu tradiciju.
Jučer, kao potpredsjednik istog kluba, pred crkvu se dovezao također svojim oltimerom, motorom sa znakovitom registracijskom oznakom Pepek.
Motori i njihovi vozači jučer su popunili cijeli prostor ispred crkve, a bili su parkirani i na nekoliko parkirališta te uz cestu dugu gotovo kilometar od groblja prema crkvi. Među silnim ljepotanima teško je bilo odabrati najljepšeg, ali i najstarijeg, ili kod bikera najjačeg, no svi oni bili su dotjerani do savršenstva.
Od 8 do 88 godina
Što se pak vozača tiče, bilo je tu doslovce onih od osam do 88 godina. Tako je po blagoslov za svoj prvi motor i za sebe došao osmogodišnji Bedekovčanin Dario, ali i desetogodišnja Klara iz Zaboka, koja je svoga oltimera nabavila upravo od najstarijeg oltimer vozača Nikole, Mike Šnjarića iz Crikvenice.
Među brojnim poznatim i manje poznatim vozačima bio je, primjerice, i predsjednik Hrvatskog oldtimer saveza dr. Antun Presečki, koji je vozačima obećao da će se i dalje boriti kako bi hrvatski oltimer vozači dobili ista prava kao i oni u svijetu. Bila je tu i saborska zastupnica Marija Bajt sa suprugom.
Izvor: Večernji list
Duga tradicija
Na to, u prvom redu druženje, kojim su željeli učvrstiti ljudsko prijateljstvo, a zatim zbog želje da prime na sebe i svoje motorne ljubimce blagoslov, pohrlilo je i dojurilo dosad najviše vozača iz svih dijelova Hrvatske te Slovenije i Austrije. Sve je započelo prije 14. godina, kada je bedekovčanski župnik Josip Komorčec Pepek, koji je tada bio i predsjednik Oltimer kluba Zabok, počeo tu tradiciju.
Jučer, kao potpredsjednik istog kluba, pred crkvu se dovezao također svojim oltimerom, motorom sa znakovitom registracijskom oznakom Pepek.
Motori i njihovi vozači jučer su popunili cijeli prostor ispred crkve, a bili su parkirani i na nekoliko parkirališta te uz cestu dugu gotovo kilometar od groblja prema crkvi. Među silnim ljepotanima teško je bilo odabrati najljepšeg, ali i najstarijeg, ili kod bikera najjačeg, no svi oni bili su dotjerani do savršenstva.
Od 8 do 88 godina
Što se pak vozača tiče, bilo je tu doslovce onih od osam do 88 godina. Tako je po blagoslov za svoj prvi motor i za sebe došao osmogodišnji Bedekovčanin Dario, ali i desetogodišnja Klara iz Zaboka, koja je svoga oltimera nabavila upravo od najstarijeg oltimer vozača Nikole, Mike Šnjarića iz Crikvenice.
Među brojnim poznatim i manje poznatim vozačima bio je, primjerice, i predsjednik Hrvatskog oldtimer saveza dr. Antun Presečki, koji je vozačima obećao da će se i dalje boriti kako bi hrvatski oltimer vozači dobili ista prava kao i oni u svijetu. Bila je tu i saborska zastupnica Marija Bajt sa suprugom.
Izvor: Večernji list
Prethodni članak
Sljedeći članak
Zagorje: Evo kada stiže pljusak s grmljavinom
Drama u vikendici: Pijana žena vrijeđala i prebila muža - 'Đubre jedno, prodo si me svima!'
Zagorec podnio prijavu policiji: 'Nisam dobil kredit'
Vrućina još jača, evo kad stiže vrhunac toplinskog vala
Drama u Zagorju: Sjekirom razbijao po kući, a zatim napao policajca. Morali ga prisilno vezati
Prometna nesreća u Zagorju: Sudar tri automobila, očevid u tijeku
Hajdaš Dončić: 'Inflacija u Hrvatskoj ima ime i prezime - Andrej Plenković'
Novac će im se lijepiti za prste: ova 3 znaka od 28. lipnja konačno pune novčanike i više ne brinu o dugovima
Općina Zlatar Bistrica slavi svoj dan: ‘Posebnu pozornost posvećujemo djeci i mladima, jer oni predstavljaju budućnost’
Klimatolog upozorava: Za ovaj val je kriv sustav Omega. Zahvatit će i nas, jače nego dosad
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
