DVD Jertovec proslavio 75 godina djelovanja, a ove godine ide u rekonstrukciju vatrogasnog doma
Održana je redovna izvještajna skupština DVD-a Jertovec, a ujedno i proslava 75. godišnjice društva.
Ovo je bila zadnja skupština u takvom prostoru jer vatrogasni dom u Jertovcu ide u rekonstrukciju putem natječaja LAG Prizag te su za njegovu rekonstrukciju osigurana sredstva u proračunu u iznosu od 63.000 eura.
Predsjednik DVD-a Davor Dumić zadovoljan je što kreće rekonstrukcija i energetska obnova vatrogasnog doma i to je najvažniji projekt za DVD Jertovec ove godine.
-Na domu od kad je izgrađen se ništa nije radilo, tako da će nam ta obnova jako puno značiti. Kad se obnovi dom izvana, mi ćemo ga polako sređivati iznutra, a u planu nam je i nabava opreme za vatrogasce. U svemu nam koliko je u mogućnosti pomaže i Općina i nadamo se da će tako ostati i dalje – naglasio je Dumić.
Na skupštini je bila i saborska zastupnica i načelnica Općine Konjščina Anita Curiš Krok koja je rekla kako je kontinuirano ulaganje u vatrogastvo i kontinuirana suradnja s vatrogascima dio njene svakodnevnice.
– Veseli me što ćemo kroz natječaj LAG-a Prizag ove godine urediti vatrogasni dom DVD-a Jertovec, nakon što smo prošle godine uredili DVD Konjščina. Vatrogastvo je tradicija i način života našeg kraja i svako društvo ima svoju ulogu, ne samo u zaštiti i spašavanju već i u društvenom životu naših sela – istaknula je Curiš Krok.
Načelnica je najavila i da će se graditi garaža za vatrogasno vozilo u Gornjoj Konjščini, te na natječaj prijaviti nikad dovršeni vatrogasni dom u Galovcu za što su uskladili dokumentaciju i građevinsku dozvolu.
Na skupštini se ujedno i zahvalilo dugogodišnjim članovima i novim časnicima.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Odličan trik: Ulijte pola čaše u pretinac perilice rublja, bit ćete zadovoljni
Velika krađa u Zagorju. Šteta oko 150 tisuća eura
Širi se nova prijevara poruka na WhatsAppu, ne nasjedajte
Eksplozija u Zagorju! Poznati su službeni detalji, policija otkrila što se dogodilo
Uhićenje u Zagorju: Policija objavila detalje
Auto naletio na ženu! Hitno je odvezena na 'Rebro'
ODAZOVITE SE: Darujte krv, spasite život!
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje neće biti struje od jutra
Općina Krapinske Toplice donirala Osnovnoj školi 26.000 eura za klimatizaciju učionica
Novi detalji uhićenja u Zagorju. 29-godišnjak predan u zatvor u Zagrebu
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
Ne treba vam iskustvo: Evo kako se možete uključiti u veliko zimsko prebrojavanje ptica
