DRŽAVNI INSPEKTORAT: Iz trgovina se povlači proizvod u kojem je pronađena salmonela
Foto: Ilustracija/PIXSELL
Državni inspektorat Republike Hrvatske obavještava potrošače o opozivu 'Ali Baba' kurkume u prahu u pakiranjima od 100 i 400 grama, najbolje upotrijebiti do 22. travnja 2026., zbog moguće kontaminacije bakterijama iz roda Salmonella.
'Proizvod nije u skladu s Uredbom 178/2002 o utvrđivanju općih načela i uvjeta zakona o hrani, osnivanju Europske agencije za sigurnost hrane te utvrđivanju postupaka u područjima sigurnosti hrane', priopćeno je.
Proizvođač je indijska tvrtka Nani Agro Foods Ltd, dobavljač Fresh Tropical Sri By Jawad iz Italije. Na hrvatsko tržište je stavljaju Kathmandu Mart i Spice bazaar iz Zagreba, prenosi Dalmatinski portal.
Prethodni članak
Sljedeći članak
STRAVA U ZAGORJU: Muškarac na krevetu smrtno stradao u požaru kuće
Tvoj datum rođenja otkriva što te čeka u 2026: Nekima stiže velika sreća, a jedan broj mora biti oprezan
Novi vozni red HŽ-a: Od nedjelje velike promjene! U Zagorju uvedena dva dodatna vlaka
DIVNA VIJEST: U Zagorju rođeno 18 beba. Evo tko su i odakle njihove mame
Uhićenje u Zagorju: Detalji stižu iz policije
Za dva znaka počinje najsjajniji dio godine: sreća i iznenađenja čekaju ih na svakom koraku!
Grad Zabok ažurirao upozorenje: Zbog požara u CIAK-u zatvorite prozore u krugu od 1 kilometra
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
IZDANO UPOZORENJE: Zbog požara u CIAK-u zatvorite prozore svi u krugu 5 kilometara
[FOTO I VIDEO] Stravičan požar u CIAKU: 'Gore opasne kemikalije, čuju se eksplozije'
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
