DRAMA U OROSLAVJU: Stanari fizički napali komunalne radnike zbog rampe!
Danas je u središtu Oroslavja došlo do fizičkog napada na komunalne radnike od strane stanara jedne od zgrada tijekom demontaže ulazno-izlaznih parkirnih rampi. Incident je eskalirao u narušavanje javnog reda i mira, a prema službenim informacijama koje je za Zagorje.com potvrdila Policijska uprava krapinsko - zagorska, protiv šest osoba podnesene su prekršajne prijave sukladno članku 13.
Grad Oroslavje već duže vrijeme vodi postupak za uklanjanje spornih rampi, koje su, prema njihovim tvrdnjama, postavljene bez potrebnih dozvola i elaborata.
- Zaustavili smo radove dva puta kada su krenuli s postavljanjem rampi, no oni su ih ipak nastavili postavljati. Nakon toga smo poslali dopis u kojem smo naložili njihovo uklanjanje. Dali smo rok, a nakon što on istekne, uklanjanje će se izvršiti o trošku stanara. Za danas je bilo zakazano njihovo uklanjanje - objasnio nam je gradonačelnik Oroslavja, Viktor Šimunić.
Dodaje, rampe su postavljene bez suglasnosti nadležnih institucija.
- Županijska uprava za ceste (ŽUC) obavijestila nas je da su postavljene nezakonito. Nemaju potrebne elaborate koji bi morali biti odobreni od strane Hrvatskih cesta i Županijskih cesta. Uz to, Hrvatska elektroprivreda nas je obavijestila da su im rampe prepriječile put do trafostanice - naglasio je gradonačelnik.
Naglasio je i kako su komunalni djelatnici samo radili svoj posao te da Grad mora štititi javno dobro.
- Osuđujem svaki oblik nasilja i nadam se da ovo nema veze s koalicijom unutar Gradskog vijeća. Grad je prema Zakonu o komunalnom gospodarstvu vlasnik komunalne infrastrukture, što uključuje javne parkinge, dječja igrališta i trgove. Ovaj parking je javno dobro jer ga je Grad izgradio prije 30 godina i polaže pravo na njega. Žao mi je da se ovakve stvari događaju i mi smo kao Grad ti koji moramo štiti i braniti javno dobro. Isto tako, moramo štiti i djelatnike Grada koji su samo radili svoj posao. Grad nije ovu rampu postavio, postavili su je stanari - zaključio je Šimunić.
Policija provodi daljnju istragu kako bi utvrdila sve okolnosti ovog incidenta, a više detalja bit će poznato po završetku istrage.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nestala je Nathalia. Policija moli pomoć, od jučer joj se gubi svaki trag
Dom zdravlja KZŽ zaposlio pet novih liječnika: Evo tko radi u kojoj ordinaciji
[FOTO] UŽAS: Ovo su detalji sinoćnje nesreće u Zlataru
[FOTO] Vozačica (28) zabila se u kuću, dvoje ozlijeđenih
TRAGEDIJA: U teškoj prometnoj nesreći poginuo vozač
Opoziv namirnice: Ne konzumirajte ovaj proizvod, vratite ga u trgovinu
Nova staza za pacijente OB Zabok spremna i sigurna za upotrebu
Krenuo je 5. izbor za Najljepši advent – natječu se i dva zagorska grada i dvije općine
Majka godinama zlostavljala djecu, zastrašivala ih da će završiti u domovima
FOTOGALERIJA: Božićna priredba učenika OŠ Marija Bistrica
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
