Donacija OB Zabok i bolnici hrvatskih veterana
Zamjenik župana Anđelko Ferek-Jambrek je u četvrtak, 4. kolovoza 2016. godine, u Općoj bolnici Zabok i bolnici hrvatskih veterana djelatnicima bolnice uručio električne zajednice – donaciju Krapinsko-zagorske županije i Ljekarni KZŽ
Zamjenik župana Anđelko Ferek-Jambrek je u četvrtak, 4. kolovoza 2016. godine, u Općoj bolnici Zabok i bolnici hrvatskih veterana djelatnicima bolnice uručio električne zajednice – donaciju Krapinsko-zagorske županije i Ljekarni KZŽ u sklopu obilježavanja Međunarodnog tjedna dojenja.
Zamjenik župana Anđelko Ferek-Jambrek ovom je prilikom istaknuo „Krapinsko-zagorska županija se ovom donacijom zajedno sa Ljekarnama KZŽ uključila u obilježavanje Međunarodnog tjedna dojenja. Na razne se načine trudimo pomoći našim majkama i njihovoj djeci, a ove su izdajalice samo jedan mali prilog koji ženama sigurno može biti od velike pomoći“ rekao je zamjenik župana Ferek-Jambrek. U njegovoj je pratnji bila ravnateljica Ljekarni KZŽ Dubravka Frinčić te pročelnica županijskog upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb, udruge i mlade Martina Gregurović Šanjug.
Izdajalice su u ime Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana primili zamjenica ravnatelja Jadranka Šanjug, voditelj odsjeka za babinjače Tonči Visković, glavna sestra rađaonskog odsjeka Katarina Svažić te voditeljica Odjele pedijatrije Milvija Plaziabt koja je u ime Bolnice poručila „Zahvaljujem Krapinsko-zagorskoj županiji i na ovoj najnovijoj donaciji koja će nam pomoći u našem cilju povećanja stope dojenja na području naše županije.“
Krapinsko-zagorska županija kontinuirano radi na poboljšanju uvjeta rodilišta ulaganjem u edukaciju i opremu. Tijekom prethodnih godina sredstva je za opremanje rodilišta izdvojila 18.585 kuna zakupnju CTG uređaja, 36.000 kuna za ginekološki stolac, 6.000,00 kuna za moderne rekvizite za rađaonicu te 32.500 kuna za ginekološki stolac za žene s invaliditetom.
U cilju promicanja dojenja, Krapinsko-zagorska županija je u suradnji s Domom zdravlja Krapinsko-zagorske županije tiskala informativno-edukativni materijal o dojenju te savjetima za novopečene roditelje, a također je i sufinancirala edukaciju za dvije medicinske sestre primalje za tečaj I. kategorije. O kvaliteti rada na promicanju dojenja na području županije govori da hrvatski prosjek odaziva na besplatne tečajeve za trudnice iznosi 20%, dok je on u Krapinsko-zagorskoj županiji na izrazito visokoj razini od 44%.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Kazneno prijavljena: Djevojka koja je pretukla Filipinca ide u pritvor
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek održala prijem za ekipu SD Tekstilca
''Oporuka'' Đurđice Seleš stiže u Mariju Bistricu, rezervirajte kartu
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
