Domu za odrasle osobe Bidružica i PD Strahinjčica donirana dva vozila
U Krapini je u ponedjeljak upriličena i donacija dva vozila sanitetskog prijevoza za Dom za odrasle osobe Bidružica i Planinarsko društvo Strahinjčica odnosno dva kombija iz 2008. i 2009. godine.
-To radimo u kontinuitetu, kako obnavljamo vozni park, radimo i te darovnice. Ova će vozila još jedno vrijeme služiti za njihove potrebe i šaljemo poruku na taj način da razumijemo potrebe lokalne zajednice i sukladno tome i reagiramo. U tekućoj godini bit će još jedno vozilo spremno za doniranje - najavio je župan Željko Kolar.
Ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu Krešimir Božić istaknuo je dobru praksu da se vozila koja se više ne koriste u radu, bilo Hitne medicinske službe, bilo sanitetskog prijevoza, doniraju suradnim ustanovama.
- Sada je to Domu za odrasle osobe Bidružica, to je četvrto vozilo koje je za njih, a na taj način i sebi olakšavamo posao, budući da jedan dio pacijenata oni sami voze, na taj način olakšavamo službi sanitetskog oprijevoza koja ima velik zahtjev za prijevozima, a ovako Dom može dio svojih korisnika samostalno prevesti. Prošle godine je jedno vozilo donirano HGSS - u, ove godine PD Strahinjčica - rekao je Božić.
Predsjednik PD Strahinjčica Miro Klasiček zahvalio je Zavodu. - Drago nam je da su prepoznali naš rad. Ideja koja je najzastupljenija je da kombi vozilo koristimo u radu s djecom i mladima. Nećemo zaboraviti niti naš starije članove koji više nisu u stanju planinariti kao nekad, a želimo im dati priliku da budu i više borave u prirodi - rekao je Klasiček.
Božo Brundić, ravnatelj Doma Bidružica, rekao je da ustanova na smještaju ima 280 korisnika.
- Imamo i stacionarni odjel gdje su teško pokretni korisnici. Nemamo mogućnost nabave saniteta, ali imamo potrebu prijevoza osoba prema zdravstvenim ustanovama na dnevnoj razini. Ova je donacija u našem zajedničkom intersu, da rasteretimo sanitetski prijevoz - rekao je Brundić, zahvalivši Zavodu i Krapinsko- zagorskoj županiji.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Odličan trik: Ulijte pola čaše u pretinac perilice rublja, bit ćete zadovoljni
Uhićenje u Zagorju: Policija objavila detalje
Širi se nova prijevara poruka na WhatsAppu, ne nasjedajte
Eksplozija u Zagorju! Poznati su službeni detalji, policija otkrila što se dogodilo
Teška prometna nesreća: Dva kombija smrskana, stigla i Hitna pomoć
Novo uhićenje u Zagorju. Doznajemo detalje
Triatlon klub Rudolf Perišin održao Redovnu godišnju skupštinu
Ivan gol došao na benzinsku po cigarete: Šokirani djelatnik odmah je pozvao policiju
Domu za odrasle osobe Bidružica i PD Strahinjčica donirana dva vozila
Nova zaštitna odjeća i obuća za djelatnike Zavoda za hitnu medicinu KZŽ
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
Ne treba vam iskustvo: Evo kako se možete uključiti u veliko zimsko prebrojavanje ptica
