'Domovinski rat bio je vrijeme kad smo svi iskazali hrabrost, odanost i ponos'
Centralna svečanost današnje proslave nekoliko važnih obljetnica održana je pri krapinskom Starom Gradu
Pri Starom Gradu u Krapini održana je centralna svečanost povodom obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja i godišnjice vojno – redarstvene akcije Oluja. Okupljenima su se obratili umirovljeni pukovnici Darko Rukavina i Ivan Krupec, a sve je pozdravio i na dane ponosa i pobjede podsjetio predsjednik Gromova KZŽ, inače organizatora ovogodišnje svečanosti, Zvonimir Kantolić.
Dobrodošlicu u Krapinu svima je zaželio i krapinski gradonačelnik Zoran Gregurović ističući važnost branitelja u stvaranju neovisne Hrvatske. Pukovnih Hrvatske vojske i zapovjednik 103. brigade za vrijeme trajanja Oluje, a danas načelnik Zlatar Bistrice, Žarko Miholić prisjetio se vremena kada se branila Hrvatska. - Bilo je to vrijeme kada je trebalo iskazati ponos i hrabrost te odanost prema domovini. Najvažnije je u tom trenutku bilo da smo imali vođu, našega predsjednika dr. Franju Tuđmana. On je znao podići moral i organizirati nas – rekao je Miholić dodajući da je kroz borbu u Domovinskom ratu dosanjan san mnogih – onaj o samostalnoj Hrvatskoj. Prisjetio je da je u Domovinskom ratu sudjelovali više od 11 tisuća Zagoraca, a da su ovakva događanja važna kako se nikad ne bi zaboravila ratna zbivanja i borba za neovisnost Hrvatske.
Zamjenik župana Anđelko Ferek – Jambrek nadovezao se kako se velik broj Zagoraca dobrovoljno uključio u rat bez obzira na to što se on događao relativno daleko od njihovih ognjišta. - Oluja je značila pobjedu u Domovinskom ratu i konačni pad Miloševićeve politike, a sve pod vodstvom Franje Tuđmana – naglasio je Ferek – Jambrek.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Liječnici otkrili u kakvom je stanju učenik koji je proboden nožem u Bedekovčini
OPREZ! Povlače se jaja zbog salmonele - proizvedena su u Zagorju
NESREĆA U ZAGORJU: Sudarila se četiri vozila, dvije osobe prevezene u OB Zabok
LIJEPE VIJESTI: U OB Zabok rođene 22 bebe, ovo su njihove majke
Ovo su najveće greške kićenja božićnog drvca: Nemojte ih napraviti ove godine
[FOTOGALERIJA] Popularni Matija Cvek sinoć oduševio na Adventu u Zaboku
Dodijeljeno 18 zlatnih medalja za vina zlatarskih vinara
Stiže im pravo Božićno čudo: za ova 2 znaka novčane će brige nestati zauvijek
Vakula otkrio kakve su šanse za bijeli Božić u Hrvatskoj
[FOTO] Večer Zabočana: Proglašeni najbolji zabočki sportaši i sportašice
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
