Dogovor HNS-a i Terma Tuhelj oko gradnje reprezentativnog nogometnog kampa pred završetkom
Nogometna bajka o «zidanju Skadra na Bojani» odnosno reprezentativnog nogometnog kampa Hrvatskog nogometnog
Nogometna bajka o «zidanju Skadra na Bojani» odnosno reprezentativnog nogometnog kampa Hrvatskog nogometnog saveza, gubi svoju bajkovitost i postaje stvarnost.
Nakon što je prohujalo 16 mjeseci od kako je čelnik HNS-a Vlatko Marković položio kamen-temeljac u Termama Tuhelj, pesimisti su govorili da je to bio njegov poslovni promašaj. Međutim, ovih dana gradnja hrvatskog nogometnog odeona ponovo se aktualizirala.
Umjesto 'običnog', sportski hotel
Direktorica Terma Tuhelj Ivana Kolar koju smo susreli na «Sajmu vjenčanja» prošle subote u Dvorcu Mihanović, ovaj put je glede maratonskih razgovora i dogovaranja sa čelnicima HNS-a bila konkretnija.
- Prošlog tjedna sastali smo se s predstavnicima Hrvatskog nogometnog saveza i nastavili našu priču oko formiranja projekta za izgradnju nogometnog centra Tuhelj. Dogovori su krenuli u smjeru zajedničke investicije HNS-a i Termi Tuhelj za izgradnju novog hotela sa 150 soba, dvoranom za sastanke i velikom fitness dvoranom u sklopu hotela, a postoji i opcija izgradnje sportske dvorane koja bi služila pripremama sportaša te 6 nogometnih igrališta, od kojih nekoliko s umjetnom travom i s centralnim grijanjem podloge. Mislim da smo doista blizu konačnog dogovora, a sve ide u smjeru ostvarivanja zajedničke suradnje na jednom višem nivou nego dosad - kazala je Ivana Kolar.

Direktorica Terma Tuhelj Ivana Kolar
Razgovor je usmjeren na zajedničku investiciju u omjeru fifti-fifti, dakle 50 % sredstava uložio bi HNS, a drugu polovicu Terme Tuhelj. Još nije zaokružena financijska konstrukcija, ali direktorica kao i predstavnici HNS-a procjenjuju da je to ukupno oko 15 milijuna eura, što znači da bi Terme Tuhelj ušla sa 7,5 milijuna eura.
Tih 7,5 milijuna je i tako bilo planirano za gradnju novog hotela u povezanosti sa sadašnjim. Od te gradnje zasad bi se odustalo i ušlo u gradnju sportskog hotela. Kasnije, u koliko se ukaže potreba za većim smještajnim kapacitetima, pristupilo bi se i grdnji još jednog hotela za kojeg je idejni projekt već pripreman.
Nakon skupštine HNS-a, partneri će se ponovo sresti i, nadajmo se, konačno dogovoriti poslovne odnose na obostrano zadovoljstvo. Time bi nogometne reprezentacije, osobito A selekcija, dobile svoj domicil, dok mještani općine Tuhelj pa i šira okolica od ovog projekta očekuju poticaj bržeg gospodarskog razvoja, otvaranje više od stotinu novih radnih mjesta i iznimno promicanje svekolikih vrijednosti Hrvatskog zagorja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
KAOS U ZAGORJU: Istukao policajce pa pobjegao autom. Dok je bježao, izazvao sudar i oštetio više vozila
U Zagorju hitno traže 219 djelatnika raznih struka i stručne spreme
[FOTO] Premijer Plenković stigao na sud u Zlatar na suđenje
U Zagorju rođeno 18 beba. Evo tko su i odakle njihove mame
Jutros u Zagorju uhićen muškarac. Policija upravo objavila detalje
Jezivi napad na mladića (26), detalji lede krv u žilama: ‘Hrane me na slamku'
Thompson ima lijepe vijesti za obožavatelje, ali i poruku za Tomaševića
Penzić (77) pokušao trgovati kriptovalutama, prevaranti mu ukrali nekoliko tisuća eura
Preminula mlada sportašica (21)
U Zaboku započeo Kup Hrvatske u savateu assaut
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
