DOBRE VIJESTI: Započeli radovi na izgradnji rotora kod "betonare" u Velikoj Vesi
Na nepreglednom raskrižju kod „betonare“ u Velikoj Vesi u Krapini ovih je dana krenula izgradnja kružnog toka koja bi trebala povećati protočnost, ali i sigurnost prometa u tom dijelu grada. Početak radova komentirao je gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović ističući da je nakon mnogih razgovora i pokušaja rješavanja prometa na tom dijelu konačno pronađeno rješenje.
- Napravljena je projektna dokumentacija, ishođene su potrebne građevinske dozvole i Hrvatske ceste su raspisale postupak nabave. Najpovoljnija ponuda je bila ona tvrtke Colas, vrijednosti negdje oko 3 i pol milijuna kuna s PDV-om. Na proljeće ove godine trebalo se krenuti s poslom, ali smo u dogovoru odlučili da se taj dio malo prolongira dok se u promet ne pusti most preko Krapinčice u Lepajcima kod željezničke stanice. Da smo krenuli u izgradnju kružnog toka prije puštanja u promet mosta, napravili bi potpuno zagušenje. Nažalost, ovdje ne postoje mogućnosti za alternativne pravce i morali smo dobro sve kordinirati kako bi se promet mogao odvijati – izjavio je gradonačelnik.
Gregurović je dodao kako je rok za izvođenje radova do kraja listopada. Promet će se usmjeriti kroz tzv. „bajpase“ iz smjera Radoboja prema Krapini te na smjeru sjever-jug uz samo gradilište na cestu koja ide prema „zagorskoj magistrali.“
- Ovo je sigurno jedno od najfrekventnijih raskrižja na području Krapine. S izgradnjom ovog kružnog toka bit će riješeni sigurnosni i frekventno-prometni problemi – zaključio je Gregurović te pozvao sve sudionike u prometu na strpljenje u narednih par mjeseci za vrijeme trajanja radova.
Prethodni članak
Sljedeći članak
'VJEŠTICE, IMAŠ DOBRE NOGE': Saborska zastupnica pokazala kako se zabavljala za Noć vještica
KAKVA SREĆA! Amerikancu koji uređuje kuću u Zagorju traktorom stigla dostava iz snova
UŽAS: Glasna eksplozija probudila zapad Zagreba: 'Čule su se sirene'
TUŽNA VIJEST: Preminuo legendarni hrvatski trener. Ostavio je neizbrisiv trag u domaćem nogometu
STRAŠNO: Dvoje mladih noćas stradalo u prometnoj nesreći na sjeveru Hrvatske
NOVA PRAVILA: Evo tko sve ima pravo na 70 eura pomoći za struju i plin
HRVATSKA U PLUSU! Rođeno više djece nego lani, pao broj umrlih i pobačaja
JESTE LI GA VIDJELI? Nestao je Ante, policija moli pomoć
Novi trošak za vozače na tehničkom pregledu: 'Otišli su nenormalno, auto je postao luksuz'
TRAGEDIJA: Nakon konzumiranja droge preminuo muškarac (45), pritvoren diler
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
