Do you speak European?
Krapinsko-zagorska županija, kao članica Skupštine europskih regija (AER) ove godine po prvi puta provodi natjecanje &bd
Krapinsko-zagorska županija, kao članica Skupštine europskih regija (AER) ove godine po prvi puta provodi natjecanje „Do you speak European?“ namijenjeno srednjoškolcima.
Natjecanje je način da mladi u dobi od 14 do 18 godina na svoj način odgovore na pitanje, ujedno i temu natjecanja – „Što mi znači Europa?“. Ove će se godine natjecanje održati u 34 regije iz 14 europskih zemalja, a odvija se u tri faze – regionalnom, državnom te europskom.
Županijsko se natjecanje održava u ponedjeljak, 30. studenog u 10 sati u Srednjoj školi u Krapini, a sudjeluje pet natjecateljskih ekipa – uz domaćina, tu su Srednja škola Oroslavje, potom SŠ Zlatar, Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok te Srednja škola Bedekovčina. U svakoj je ekipi po 5 natjecatelja, koji su pripremili različite formate svojih prezentacija, u trajanju do maksimalno 7 minuta.
O najboljoj ekipi odlučit će Povjerenstvo koje čine – Sonja Borovčak, zamjenica župana, Ines Gašparlin – direktorica Zagorske razvojne agencije, zatim Hrvoje Ivančić, profesor povijesti, Karlo Frljužec, novinar te Ivan Lamot, pročelnik UO za prosvjetu, kulturu, šport, tehničku kulturu, mlade i udruge KZŽ.
Pobjednička ekipa sudjelovat će u ožujku na državnom natjecanju u Sisku, a ukoliko i tamo odnese pobjedu, u svibnju će sudjelovati na europskom natjecanju u Bruxellesu.
Sljedeći članak
Ulijte čašicu ovoga u lonac: Meso će biti mekano kao maslac, a dinstanje kraće za sat vremena
Kaos u Varaždinu: Policija na terenu, dio ljudi evakuiran! Je li riječ o bombi?
Senzacija u Zagorju: Ikona 1.HNL, reprezentativac, igrat će u 1. županijskoj ligi KZŽ
Ovogodišnji Uskrs bit će jedan od najhladnijih, meteorolog: 'Crta se prva bablja huka'
Počinju tri godine blagostanja: Od 30. ožujka ova 4 znaka konačno žive bez ijedne brige o novcu!
[FOTO] Urušila se rampa vrtića: Ozlijeđeno dijete i odrasla osoba
Ne izgleda dobro! Ovo ide prema Hrvatskoj, na snazi je i crveno upozorenje, prijete poplave...
Trgovci dobili nove cjenike, dio proizvoda na hrvatskim policama već poskupio
Uzbuna u Zagorju: Oglasio se alarm, vatrogasci jurili prema trgovini
Nekim građanima naglo porasli računi za struju: Evo što napraviti i kako dobiti povrat novca
Očna optika Cviker slavi 5. rođendan: ‘To je priča o povjerenju, zajednici i upornosti’
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
