Divljao BMW – om i lupio pješakinju na cesti. Djevojka je teško i po život opasno ozlijeđena, a on se nije ni zaustavio
Odmah su ga strpali iza rešetaka
Općinsko državno odvjetništvo u Koprivnici donijelo je rješenje o provođenju istrage protiv 24 - godišnjaka zbog osnovane sumnje da je počinio kaznena djela izazivanja prometne nesreće u cestovnom prometu i nepružanja pomoći.
Postoji osnovana sumnja, navode iz tužiteljstva, da je okrivljeni 24-godišnjak 25. rujna ove godine oko 2,45 sati, upravljao osobnim automobilom marke BMW iako mu nije izdana vozačka dozvola jer nije položio vozački ispit. Bio je i pod jakim utjecajem alkohola s više od 1,5 promila, uslijed čega je vozio prevelikom brzinom u noćnim uvjetima vožnje. Osnovano se sumnja da, zbog navedenog, na državnoj cesti broj 2 kod mjesta Štaglinec, nije pravovremeno uočio 22-godišnju pješakinju koja je hodala desnom stranom ceste pa ju je udario prednjim dijelom vozila i nanio joj teške ozljede opasne po život. Okrivljeni mladić je nakon prometne nesreće nastavio vožnju bez zaustavljanja i udaljio se s mjesta nesreće bez pružanja pomoći ozlijeđenoj djevojci.
Sutkinja istrage prihvatila je prijedlog državnog odvjetnika i odredila 24-godišnjaku istražni zatvor zbog opasnosti od nedopuštenog utjecaja na svjedoke u istrazi i zbog opasnosti od ponavljanja kaznenih djela.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Velika promjena u novom školskom kalendaru! Vraćaju se zimski praznici u dva dijela
Teška prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Horoskop za četvrtak: Ako ste rođeni u ovom znaku, izbjegavajte donošenje važnih odluka
'Dimnjačar' oduševio Špičkovinu
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
