Dekanatsko hodočašće župa Krapinskog dekanata na Trški Vrh
Nakon misnoga slavlja uslijedila je zajednička hodočasnička procesija oko oltara Majke Božje Jeruzalemske
Već nekoliko godina zaredom prve nedjelje u srpnju svećenici dekanata predvođeni vlč. dekanom organiziraju hodočašće župa Krapinskog dekanata Majci Božjoj Jeruzalemskoj na Trškom Vrhu. Prije misnoga slavlja uslijedila je pobožnost Križnog puta.
Na samom početku misnoga slavlja domaći župnik vlč. Davor Štuljan pozdravljajući okupljene vjernike pozvao ih je na ustrajnost vjere i štovanja naše nebeske Majke Marije. Misno slavlje predvodio je vlč. Luka Slijepčević, župnik župe Blažene Djevice Marije od Sedam Žalosti u Velikom Trgovišću uz koncelebraciju preč. Vladimira Drnetića, dekana i župnika župe Uzvišenja Svetoga Križa u Svetom Križu Začretju i svećenika iz dekanata i trajnog đakona Slavka Milakovića.
U homiliji vlč. Slijepčević je podsjetio kako smo prošle nedjelje započeli čitanje Lukinog evanđelja koje prati Isusovo posljednje hodočašće u Jeruzalem. I nakon onog neuspjeha u Samariji kojeg smo slušali prošle nedjelje Isus okuplja širi tim svoji učenika i šalje ih pred sobom. To je vrijeme kada nema interneta, radija, televizije i drugih modernih tehnologija današnjice već se koriste „glasnici“ koji su bili oni koji su narodu nagoviještali dolazak neke važne osobe u njihov kraj. Ovih 72-je koje se danas spominjemo u Evanđelju smo danas svi mi ovdje nazočni te nas Isus poziva da mu pripravimo put, u našim obiteljima, radnim mjestima, susjedstvima, župama i općenito u svim ljudima koje susrećemo u životu. Naša je misija i poslanje nije toliko u govoru o vjeri već življenje Evanđelja bez puno riječi.
Danas smo pojam žetve i radnika koje smo čuli u današnjoj Božjoj riječi sveli na svećenike, redovnike i redovnice Bogu posvećene osobe no to je ispravno, premalo jer smo svi mi pozvani biti radnici na njivi Gospodnjoj. Svima nama i danas Isus daje jasne upute da živimo po Božjoj riječi te ljubimo svakog čovjeka oko sebe. Imajmo danas u ovim teškom vremenima današnjice hrabrosti izreći sve čežnje koje nosimo u svojim srcima kako bi onda kasnije mogli vidjeti plodove tih izgovorenih riječi a u tome neka nam pomogne i zagovor naše nebeske Majke Marije – zaključuje homiliju vlč. Luka Slijepčević.
Na kraju domaćin susreta župnik vlč. Davor Štuljan zahvalio je svima, ponajprije Bogu na prekrasnom danu, zatim propovjedniku na nadahnutim riječima, kolegama braći svećenicima, čitačima, pjevačima, kao i svim ostalim suradnicima te na kraju svima okupljenima na današnjem slavlju.
Nakon misnoga slavlja uslijedila je zajednička hodočasnička procesija oko oltara Majke Božje Jeruzalemske.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Meteorolog iz naroda najavljuje novi udar Polar Vortexa: 'Volio bih da griješim zbog mogućih šteta'
Drama u Zagorju: Prevrnuo se traktor i priklještio vozača
Vijest tjedna: U Zagorju rođeno 22 djece, među njima i blizanci
Nesreća u Zagorju: Auto naletio na pješaka, odvezen je u OB Zabok
Kakva šteta 😢:U Zagorju izgorjela klijet, policija objavila detalje
Štiti ih Božja ruka: Ova 3 znaka su pod stalnom zaštitom neba, a nesreća ih uvijek zaobilazi
Podivljao u Konzumu i napao prodavačice: 'Imam potvrdu od MORH-a da morem krasti!'
Toni i Tena izazvali kaos u kafiću dok su gosti gledali ‘Potjeru’: 'Ugasit ću vas, je*em vam mater'
Strašan pad poznate skijašice. Potvrđeno da je slomila nogu
Strašna nesreća: Auto sletio s ceste, četiri žene zadobile teške ozljede
Istraživanje otkrilo bogatstvo riba i školjkaša rijeke Sutle
Predstavljanje rezultata istraživanja „Mala rijeka, veliki svijet: ribe i školjkaši rijeke Sutle“
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Organskom gnojidbom do boljeg uroda voća i povrća - sad je pravi trenutak
Dođite u Klanjec i upoznajte skriveni svijet rijeke Sutle
