'Dat ćemo maksimum da sačuvamo svako radno mjesto i da nakon ove korona krize izađemo iz gospodarske krize'
Današnja presica Županijskog stožera civilne zaštite KZŽ održana je ispred Opće bolnice Zabok. Podsjetimo, objavljeno je na Krapinsko-zagorska županija službeno korona free županija
Današnja presica Županijskog stožera civilne zaštite KZŽ održana je ispred Opće bolnice Zabok. Podsjetimo, objavljeno je na Krapinsko-zagorska županija službeno korona free županija, odnosno da je u protekla 24 sata izliječen posljednji pacijent pozitivan na koronavius, a riječ je bilo o posljednjem od 138 ljudi koji su bili pozitivni.
Župan Željko Kolar zahvalio je medicinskim djelatnicima iz svih zdravstvenih ustanova u KZŽ i hitnim službama. – Napravili su nevjerojatan posao i radili od jutra do mraka i to od 11. ožujka, kada je zabilježen prvi slučaj koronavirusa u županiji, pa sve do 13. svibnja. Hvala Općoj bolnici Zabok, Domu zdravlja KZŽ, Zavodu za javno zdravstvo KZŽ, policajcima i vatrogascima, djelatnicima i volonterima Crvenog križa, djelatnicima 112 jer su svi oni doprinijeli maksimalno da zaštite zdravlje naših stanovnika i borili se protiv ovog nevidljivog i nepredvidljivog neprijatelja – istaknuo je Kolar dodavši da je bilo i teških trenutaka kao kad smo bili na prvom mjestu u Hrvatskoj po broju zaraženih u odnosu na broj stanovnika, i kada su dolazile loše vijesti iz Italije i Španjolskoj i dr- kod kojih je epidemiološka situacija bila znatno lošija.
- Nažalost, preminule su dvije osobe od koronavirusa te još jednom ovim putem izražavam sućut obiteljima – rekao je Kolar.
Među ostalim župan je zahvalio djelatnicima OB Zabok te djelatnicima dežurne ambulante u Oroslavju, zahvalio je stanovnicima županije što su poštovali upute, a zahvalio je i Hrvatskoj gorskoj službi spašavanja kao i brojnim braniteljskim udrugama koji su nudili svoju pomoć.
- Ne smijemo se opustiti, treba se i dalje pridržavati propisanih mjera. Nitko ne bi volio da se vratimo u iste cipele. Radimo cijelo vrijeme, balansirajući između zdravlja ljudi i gospodarske aktivnosti, moramo se svi maksimalno koncentirati i dat ćemo maksimalan napor da sačuvamo svako radno mjesto i da dajemo maksimalnu potporu našim gospodarstvu da bi nakon ove korona krize koju smo čim prije izašli iz gospodarske krize – istaknuo je Kolar.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tekućina koju bacate u odvod uklanja i najtvrdokorniji kamenac za nekoliko minuta
Sudarila se dva automobila. Četvero ljudi prevezeno u bolnicu
Zlatarski umirovljenici organizirali mini tečaj nordijskoga hodanja
Zagorje: Evo kada stiže pljusak s grmljavinom
Golema buktinja u susjedstvu, stigla i vojska: Radnici su evakuirani - 'Stanje je kritično'
Gradonačelnica Zaboka potpisala važan ugovor: 'Drago nam je što smo ostvarili ovo sufinanciranje'
Sve se mijenja preko noći: ova 3 znaka do kraja lipnja ulaze u razdoblje najveće zarade u životu!
Prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Drama u vikendici: Pijana žena vrijeđala i prebila muža - 'Đubre jedno, prodo si me svima!'
Hokejski savez odgovorio Šimuniću na prozivke o 620.000 eura: 'Svi naši računi su uredno evidentirani'
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
