Darko je ranom zorom pijan naletio na policijsku palicu: 'Morao sam voziti mortus kolegicu'
Darko (34) je proglašen krivim i kažnjen jer je vozio pod utjecajem alkohola od 0,62 promila.
On se na sudu branio kako je nakon fešte u cik zore morao voziti mortus pijanu kolegicu s posla. Mislio je da neće napuhati jer je popio samo tri pića.
Prema presudi, on je lani u prosincu u 4.47 sati ujutro u Zagrebu upravljao citroenom Selskom cestom u smjeru juga, “iako je imao 0,72 g/kg alkohola u organizmu, što umanjeno za granicu dopuštene pogreške iznosi 0,62 g/kg”.
Darko je ispričao kako su te noći bili na velikom božićnom domjenku firme u kojoj rade, na koju je došao svojim automobilom, piše Danica.
“Popio sam svega 2-3 pića, nakon kojih sam pio vodu. Kako se bližio kraj domjenka, kolegica se jako napila i bilo joj je loše, zvali smo taksi i nijedan vozač nije želio uzeti osobu koja je vidno alkoholizirana. Zato sam je ja htio odvesti jer sam procijenio da sam sposoban voziti i da u slučaju alkotestiranja neću biti u prekršaju. Sada shvaćam da sam krivo procijenio. Radim kao vozač i stalno sam na putu, pa ne smijem nikako izgubiti vozačku” naglasio je Dario u svojoj obrani.
Sutkinja ga je na koncu kaznila s 200 eura i mora platiti 40 eura prekršajnih troškova. Vožnju mu nije zabranila premda je policija to tražila. Presuda je odmah postala pravomoćna.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Renata došla prijaviti obiteljsko nasilje pa izudarala dvojicu policajaca
Nestala je Patricija. Od jučer joj se gubi svaki trag, policija moli pomoć
Stručnjak za bojlere otkrio trik koji smanjuje račune
Foto strave na OPG-u: Izgorjele životinje, auti, trakori i priključci! Vlasnica ne prestaje plakati
STRAŠNA TRAGEDIJA: Dvije osobe poginule, troje je ozlijeđenih. Objavljeni su detalji
Prvog siječnja sve im se okreće: Ova 2 znaka u 2026. ulaze s više sreće nego ikada
ZA DLAKU: Zagorec Mario Sušinjak osvojio 3. mjesto na Supertalentu
U 46. godini života preminula zvijezda kultne serije
FOTOGALERIJA: Veselo je i danas bilo u Oroslavju. Šimunić: ''Trudimo se obraniti titulu najljepšeg adventa u Hrvatskoj''
Osma prvenstvena pobjeda sjajnog Zaboka
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
