Dan srca obilježen i u Krapinskim Toplicama: 'Na rizik od pojave kardiovaskularnih bolesti možemo utjecati promjenom životnih navika'
U Specijalnoj bolnici za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice jučer je obilježen Svjetski dan srca.
Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice je i ove godine, povodom Dana srca, provela aktivnosti upoznavanja populacije s važnošću kardiovaskularnih bolesti, njihove prevencije i liječenja.
Voditelj odjela za medicinsku rehabilitaciju kardioloških bolesnika Duško Cerovec održao je predavanje na temu kardiovaskularnih bolesti i njihove prevencije, dok je u predvorju Bolnice omogućeno mjerenje tlaka i razine glukoze u krvi te okvirna procjena čimbenika rizika od kardiovaskularnih bolesti. Predavanje su, među brojnim okupljenima, pratile i zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije Jasna Petek, načelnica Općine Krapinske Toplice Gordana Jureković i ravnateljica Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice Željka Žnidarić.
-Svatko od nas bi trebao moći reći koliko je u zadnjih godinu dana imao prosječne vrijednosti tlaka, masnoće i šećera u krvi. Za one koji su zdravi to može biti dvije-tri godine, a oni koji su bolesni to dakako moraju raditi i češće. Moramo prepoznati rizik koji imamo, a kada ga prepoznamo onda ga trebamo i liječiti – istaknuo je, među ostalim, dr. Cerovec te dodao kako su ubrzani i sjedilački način života uvelike pomogli sve većoj pojavnosti kardiovaskularnih bolesti.
-Na rizike za razvoj kardiovaskularnih bolesti može se utjecati promjenom životnih navika, ponajprije smanjenjem unosa soli, uravnoteženom prehranom, prestankom pušenja i prekomjerne konzumacije alkohola, kao i redovitom tjelesnom aktivnošću, održavanjem normalne tjelesne težine i učenjem vještina suočavanja sa stresom – poručio je dr. Cerovec, zamjenik ravnateljice i Voditelj odjela za medicinsku rehabilitaciju kardioloških bolesnika Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice.
Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice je nacionalni kardiološki rehabilitacijski centar, a osim kardiološke rehabilitacije provodi i razne druge aktivnosti u smanjenju pojave bolesti srca, njihovom ranom prepoznavanju i kvalitetnom liječenju.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nestala je Valentina (14). Od jučer joj se gubi trag, policija moli pomoć
Što se zapravo događa kad kliknete 'Prihvati sve kolačiće'
Uskoro nestaje struje u 3 grada i 21 mjestu diljem Zagorja! Ovo je kompletan popis
Evo koja hrvatska banka je dobila kaznu od milijun i pol eura!
U vodi u vrtiću otkrivena opasna bakterija Legionella
Betlehemsko svjetlo mira stiže u Radoboj
Humska petorka pomogla nabavu automatskog bojača za citološki laboratorij OB Zabok
Liječnici otkrili u kakvom je stanju učenik koji je proboden nožem u Bedekovčini
Nakon prihvaćanja amandmana oporbe, proračun prihvaćen jednoglasno
VIKEND PROGNOZA: Što nas u Zagorju čeka idućih dana, otkriva Kristijan Božarov
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
