Član hrvatskog tima za spašavanje u Turskoj: ''Ovo je neviđeno''
Prema najnovijim podacima, u potresu u Turskoj i Siriji poginulo je više od 36 tisuća ljudi
Potres koji je pogodio Tursku i Siriju po količini koncentracije ruševina je "neviđen događaj", rekao je Tomislav Marević, član hrvatskog tima za spašavanje koji pomaže u turskom gradu Antakyi, piše Index.
"Stvarno se dugo bavim ovim poslom i promatrali smo sve razorne potrese dosad. Što se tiče koncentracije ruševina na jednom mjestu, mislim da ovo stvarno spada u nikad viđene događaje – gotovo cijeli grad je jedna velika ruševina", rekao je Marević o Antakyi, gradu na samom jugu Turske, smještenom između Mediterana i Sirije.
Antakya je prije potresa imala više od 200 tisuća stanovnika. Hrvatski tim bi sutra trebao završiti svoju misiju u Turskoj, u koju je stigao prošli četvrtak.
Međunarodna koordinacijska skupina počela je slati inozemne timove kući jer su šanse za preživljavanje ispod ruševina sada ravne čudu pa će na teren krenuti teška mehanizacija.
"Nađemo li koga, ostajemo"
Marević je u izjavi Hini ipak ostavio prostora za čudo. "Ako mi danas popodne ipak nađemo kuću ili objekt u kojem pronađemo žive osobe, teško da ćemo onda pakirati stvari, ostat ćemo i vidjeti možemo li još negdje nešto pomoći", rekao je, no priznao da je to malo izgledno.
Hrvatski tim u Turskoj nažalost nije pronašao žive u ruševinama, no Marević je istaknuo kako su svojim radom i pomoći omogućili da na drugim mjestima "mnogi životi" budu spašeni. Prema najnovijim podacima, u potresu u Turskoj i Siriji poginulo je više od 36 tisuća ljudi.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Doktorica Hitne pomoći: 'Odmah nas zovite ako osjetite ovo'
NOVA UHIĆENJA U ZAGORJU: Policija objavila detalje
Nakon uspješnog nastupa u Rugvici Đidara u subotu organizira Kup Hrvatske u assautu
AK Zagorje najbolji je hrvatski rally klub po drugi puta u povijesti
Dnevni horoskop za početak tjedna
[PROGNOZA VREMENA] Stiže promjena vremena
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
