Čestitka Jani Krušelj iz Bedekovčine
Na 2. smotri dječjega kajkavskog pjesništva „Kaj je naša duša i naša popiefka“ prvu nagradu osvojila je Jana Krušelj , učenica 7. razreda OŠ Bedekovčina
Župan Varaždinske županije Anđelko Stričak u županijskoj palači u Varaždinu primio je nagrađene učenike na 2. smotri dječjega kajkavskog pjesništva „Kaj je naša duša i naša popiefka“. Ova Smotra dječjega kajkavskog pjesništva njeguje dječje domoljubno pjesništvo na kajkavskom narječju, osvješćuje važnost očuvanja zavičajnog govora, potiče rad s pjesnički nadarenim učenicima osnovne škole te njeguje svijest o zavičajnoj pripadnosti i nacionalnom identitetu. Na natječaj je pristiglo 217 pjesničkih radova iz 21 osnovne škole s gotovo svih krajeva kajkavskoga govornog područja, a stručno povjerenstvo proglasilo je tri najbolja rada.
Stihovima „Ringišpil života“ prvu nagradu osvojila je Jana Krušelj , učenica 7. razreda Osnovne škole Bedekovčina pod mentorstvom Ivane Kranjčec, drugu nagradu dobio je Vilim Pintarić iz Osnovne škole„Petar Zrinski“ Šenkovec pod mentorstvom Marijete Stevanović, a treću nagradu osvojila je učenica Vanesa Šimunković iz Osnovne škole Gornji Mihaljevec kojoj je mentorica bila Lidija Novak Levatić. Nagrađenim učenicima i njihovim mentorima na uspjehu je čestitao i Vinko Filipović, ravnatelj Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja Vinko Filipović.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Preminuo popularni hrvatski glazbenik i skladatelj: 'Ostavio je trajan i prepoznatljiv trag'
Nestala je Valentina (14). Od jučer joj se gubi trag, policija moli pomoć
Pijani policajci izvan službe mlatili se s domaćim dečkima pa izvukli deblji kraj, dvojica su završila u bolnici
VIDEO: Vozačica iz Krapine u sekundi počinila 3 prometna prekršaja. Tragedija izbjegnuta za dlaku
DRŽAVNI INSPEKTORAT: S polica se povlači jedan proizvod. Nemojte ga koristiti ako ste ga kupili
Proračun Gornje Stubice rebalansom smanjen za gotovo 4,5 milijuna eura
Što se zapravo događa kad kliknete 'Prihvati sve kolačiće'
Evo koja hrvatska banka je dobila kaznu od milijun i pol eura!
Sunčano otvorenje ZASKI sezone u predivnom Saalbachu
ŠOK NA MACLJU: U RH pokušali uvesti 18.000 kilograma otpadnih guma!
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
