Čak sedam predstava u jednom danu. Ulaz je besplatan, ali tu je i humanitarna nota
Kazališne družine Krapinsko-zagorske županije natječu se za prvo mjesto i odlazak na 63. Festival hrvatskih kazališnih amatera u Vodicama.
Bliži se 63. Festival hrvatskih kazališnih amatera, a predstavnika Krapinsko-zagorske županije treba odabrati. Upravo zato Sabor kulture šalje selektoricu Sanju Nikčević, kazališnu teatrologinju i kritičarku, da odabere najbolju predstavu i podjeli brojna priznanja najboljima prema zaslugama. Ove će se godine Susret amaterskih kazališta za izbor predstavnika Krapinsko-zagorske županije na 63. Festivalu hrvatskih kazališnih amatera održati u kinodvorani Huma na Sutli u nedjelju, 16. travnja, a na rasporedu je čak 7 predstava u jednom danu. Događaj započinje u prijepodnevnim satima i trajat će tokom cijelog dana, a na vama je da odaberete hoćete li gledati samo jednu predstavu, dvije, tri ili baš svih sedam.
U susretu sudjeluju Dramska udruga Kaj sa predstavama „Baka Sofija“ i „Stric Miške“, dramska družina KUD-a Naša lipa Tuhelj sa predstavom „Otmica“, Kulturno umjetničko društvo Krapina sa predstavama „Coparnice“ i Kajkavska romansa“, Dramska sekcija KUD-a Lobor sa predstavom „Pošteni lopov“ te Humsko amatersko kazalište sa predstavom „Ljubaf se ne trži“.
Ovogodišnji domaćin susreta su Udruga Kultokaj i Humsko amatersko kazalište, a upravo na njihovu inicijativu ovaj događaj po prvi puta poprima humanitaran karakter. Iako je ulaz na svih 7 predstava besplatan, gledatelji će moći po želji i mogućnostima pomoći u prikupljanju dobrovoljnih sredstava za pomoć Ivanu Zucalu oboljelom od cerebralne paralize. Ivan će se gledateljima predstaviti nakon posljednje predstave, a domaćini i ostali nastupajući vas pozivaju da se zajedno sa njima uključite u „Good deeds day“ – međunarodni dan volontiranja.
Dan ispunjen kazališnim predstavama čeka na vas, a na vama je samo da dođete. Pomozite u prikupljanju sredstava za pomoć Ivanu, proširite glas o događaju, pa se vidimo u Humu na Sutli! – poručuju domaćini.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Netko je jučer policiji predao 40 komada streljiva: Evo što poručuju iz policije
U Konjščini se ove nedjelje održava 12. biciklijada „Putevima rudara“
Mlada vozačica izazvala kaos na benzinskoj postaji. Evo koliko je 'napuhala'
Potpisan ugovor: Još jedno važno ulaganje u sportsku infrastrukturu u Zlataru
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
