Bosilj: ''Spajamo trendove i trudimo se brendirati Purgare kao važan simbol našeg grada''
Promocija novog varaždinskog craft piva Tamni Purgar
Gradonačelnik Grada Varaždina dr.sc. Neven Bosilj jučer je zajedno sa zapovjednikom Varaždinske građanske garde Draženom Loparićem prisustvovao promociji novog varaždinskog craft piva Tamni Purgar, koje nosi obilježje upravo Purgara kao jednog od simbola grada Varaždina. Promocija se održala u Craft Beer Baru.
„Prije dvije godine Purgari su promovirali svijetlo craft pivo, a sad evo imamo i tamno i vjerujem da će puno naših sugrađana uživati u ovom, možemo slobodno reći, prehrambenom dodatku. Takva ponuda svakako obogaćuje turističku ponudu grada Varaždina. Vidimo da su craft piva veliki trend u svijetu i sve više raste broj njihovih obožavatelja, a turisti najviše vole probati domaće i autohtono kad posjete neki grad. Naši Purgari potrudili su se napraviti i klipiće u obliku pripadnika Varaždinske građanske garde za današnju promociju.
Tako spajamo trendove i trudimo se brendirati Purgare kao važan simbol našeg grada. Prije nekoliko mjeseci izašla je njihova vrijedna monografija, sada promoviramo novo pivo, radimo na tome da se do kraja godine zaštite njihovi žigovi. Oni su naše najvrjednije nematerijalno kulturno dobro. Osobno najviše volim upravo tamno pivo zato me veseli što mogu preporučiti našim sugrađanima i posjetiteljima da probaju ovo varaždinsko.“ – rekao je gradonačelnik Neven Bosilj.
Tamni Purgar proizvod je Pivovare Purgar Varaždin za koju osnivači kažu da je nastala na temeljima ideja nekolicine obožavatelja piva i višegodišnjeg planiranja o osnivanju kako bi se ostvarili amaterski snovi o kuhanju vlastitog piva u Varaždinu: „Pivo je jedan od najzastupljenijih proizvoda na tržištu, a želja nam je da ga kuhaju i Varaždinci, kako bi se Varaždin mogao ponositi još jednim kvalitetnim proizvodom.“
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Od sljedećeg tjedna počinje zlatni period za 3 znaka: Sreća kuca na vrata, dobit ćete sve što poželite
Županija osigurala 35.000 eura za participativni proračun za mlade: prijavite svoje ideje i projekte
DOZNAJE SE: Suca koji je sudio Vatrenima protiv Portugala FIFA nije poslala kući
Objavljen video pucnjave u poznatom kafiću, dvoje teško ozlijeđenih. Policija lovi napadača!
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
