Bivši pregradski osnovnoškolci proslavili 55. obljetnicu osmoljetke
Potekle su i suze radosnice
Ispred stare Osnovne škole u Pregradi (sada knjižnica i muzej) po prvi puta, nakon što su prije 55 godina napustili školske klupe, okupili su se dana prošlog vikenda školarci generacije 1962./1963.
Jubilej je proslavilo tridesetak 70-godišnjaka druženjem u restoranu Zagorac u Pregradi, gdje je atmosfera bila puna toplog i srdačnog ozračja, kada su se sjećanja vratila u đačko doba. Veselom raspoloženju sa zvucima stare, već zaboravljene glazbe, dao je doprinos njihov"Dragec".
Na plesnom podiju našla se stara generacija, ali vedrog duha. Moramo napomenui da je to generacija, koja odiše senzibilitetom "bečke škole" i dostojanstva. Potekle su i suze radosnice, kada se obljetnici odazvala učiteljica Eda Tuđina, koja je iako slabijeg zdravstvenog stanja, u invalidskim kolicima, imala snage doći i biti dio ove 'oldtajmer' družine.
Nakon druženja, na rastanku je dogovoreno da će se susret ponavljati svake iduće godine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Sastojak za najbolji dinstani kiseli kupus ima svaka kuća, ali ne znaju svi ovaj trik. Dodajte malo i pirjajte po običaju
IZBIO POŽAR: Gori zgrada, vatrogasci na terenu
Šokantno otkriće! Popularni keks pun otrova - provjerite imate li ga kod kuće
Vlak usmrtio muškarca! Identitet mu je trenutno nepoznat
Povijesna odluka za vozače: Sabor donio zakon koji zauvijek mijenja način vožnje u Hrvatskoj
PROMETNA NESREĆA: Vozilo se prevrnulo na brzoj cesti, jedna osoba prevezena u bolnicu
Uhićena banda koja je krala aute i prevozila ih u BiH i Srbiju! USKOK opisao kako su operirali
TEŠKA NESREĆA: Vozačica sletjela s ceste i zabila se u drvo!
Ne propustite tradicionalni božićni koncert 'Svim ljudima dobre volje' u Gornjoj Stubici
Marko Vešligaj u EU parlamentu o borbi protiv stambene krize: 'Krov nad glavom ne smije biti luksuz'
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
