Bivšem gradonačelniku Zlatara tri godine zatvora zbog zlouporaba
Bivši zlatarski gradonačelnik Marijan Đurek nepravomoćno je danas u Zagrebu osuđen na tri godine zatvora ...
Bivši zlatarski gradonačelnik Marijan Đurek nepravomoćno je danas u Zagrebu osuđen na tri godine zatvora jer je radi izvođenja građevinskih radova založio cjelokupnu gradsku imovinu, oštetivši pritom Zlatar za 23,7 milijuna kuna.
Postane li presuda zagrebačkog Županijskog suda pravomoćna Đurek će Zlataru morati vratiti 23,7 milijuna kuna.
Sutkinja Tanja Pavelin Borzić je bivšeg HNS-ovog gradonačelnika proglasila krivim zbog zloporabe položaja i ovlasti, krivotvorenja isprava i povrede obveze vođenja trgovačkih i službenih knjiga.
USKOK ga je optužio jer je kao gradonačelnik, od travnja 2005. do svibnja 2009., s još tri osobe protivno Zakonu o javnoj nabavi, mimo natječajnih uvjeta te krivotvorenjem natječajne dokumentacije, zaključio ugovore o izvođenju građevinskih radova.
Kako bi osigurao novac za kredite založio je nekretnine i poslovne udjele u gradskom vlasništvu. Time je, zaključio je sud, uzrokovao prezaduženost i blokadu gradskoga računa te oštetio grad za višemilijunski iznos.
Bivši zlatarski gradonačelnik ima pravo žalbe Vrhovnom sudu.
Poslovni.hr/Zagorje.com
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
Lipanj donosi uspjeh za ova 4 horoskopska znaka – sve što dotaknu pretvara se u zlato
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Eksplozija u obiteljskoj kući: vatrogasci i policija na terenu, slijedi očevid
Dramatične scene: Autom sletio s ceste pa završio na boku u dvorištu kuće, intervenirali vatrogasci
Užasan napad: Mladića oteli i strpali u prtljažnik - Uhićena tri 18-godišnjaka
Drama u Zagrebu: Ljudi padali po podu nakon naglog kočenja, više ozlijeđenih - 'Cura je vrištala od bolova'
Mislav Posavec dvostruki prvak
Pun pogodak u OŠ Mariji Bistrici: Učenici 6. razreda uživali u nezaboravnoj Školi ribolova
Vikend nadzor zagorske policije. Veliki broj prekršaja, izdvojeni najveći
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
