Beroš: Bilježimo blagi pad novozaraženih, no nema opuštanja
Odgodite obiteljska druženja, proslave i putovanja, pozvao je ministar
Ministar zdravstva Vili Beroš je izvijestio da Hrvatska proteklih tjedan dana bilježi blagi pad novozaraženih od covida-19, no i poručio da nema opuštanja te pozvao građane da uoči Božića odgode obiteljska druženja, proslave i putovanja. "Bilježimo daljnja smanjenje broja zaraženih, posebno u odnosu na protekli tjedan kada smo imali najveće brojeve i pred dva tjedna kada smo imali drugi najveći broj do danas", izjavio je Beroš na sjednici Vlade.
Pritisak na bolnički sustav i dalje usporeno raste te se po posljednjim službenim podacima na bolničkom liječenju nalazi 2907 osoba, od kojih je 294 na respiratoru. Među zdravstvenim djelatnicima je 1376 aktivnih slučajeva te 806 slučajeva samoizolacije. Ozdravila su 9253 zdravstvena radnika. U KBC-u Zagreb, KB-u Dubrava te Specijalnoj bolnici za plućne bolesti osiguravaju se dodatni kapaciteti za prijem pacijenata, a to je zatraženo i od ostalih bolnica u Zagrebu.
Jučer je počela primopredaja 70 High Flow ventilatora koji će u iduća dva dana biti isporučeni u zdravstvene ustanove diljem Hrvatske. Beroš je najavio i da će danas u Ministarstvu zdravstva biti održati sastanak s četiri udruge obiteljskih liječnika o organizaciji cijepljenja protiv covida-19. Izvijestio je i da je počelo testiranje brzim antigenskim testovima u domovima za starije i nemoćne. U prvom tjednu testirano je 1663 djelatnika i 1598 korisnika, a pozitivan rezultat utvrđen je kod 18,2 posto testiranih korisnika smještaja i 2,3 posto testiranih djelatnika. "Živote mogu sačuvati isključivo epidemiološke mjere koje se provode i poštuju. Nema poboljšanja epidemiološke situacije bez osobne odgovornosti. Uz cjepivo, to je jedina provjerena formula za željeni ishod", zaključno je poručio ministar zdravstva Vili Beroš.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Preminuo popularni hrvatski glazbenik i skladatelj: 'Ostavio je trajan i prepoznatljiv trag'
Nestala je Valentina (14). Od jučer joj se gubi trag, policija moli pomoć
Za ovu krumpir salatu svi traže recept: Priprema se potpuno drugačije, a okus obara s nogu
Pijani policajci izvan službe mlatili se s domaćim dečkima pa izvukli deblji kraj, dvojica su završila u bolnici
VIDEO: Vozačica iz Krapine u sekundi počinila 3 prometna prekršaja. Tragedija izbjegnuta za dlaku
Karma vraća dug: 4 znaka do Nove godine dobivaju veliku životnu nagradu
Radoboj: U novu godinu s proračunom 'teškim' 4,6 milijuna eura
Odličan film stiže u Kino Regenerator: Dobio Zlatnu arenu za najbolji film, mušku glumu i kameru
PRIJETIO SUSJEDIMA SMRĆU: 'Ja sam Bog svemogući, pobit ću vas sve koje Hitler nije...'
[FOTO] Umjetnici i Tigrovi u akciji: Slike s likovnih kolonija prodane za kupnju važnog uređaja za zabočku bolnicu
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
