Be Sharp Band i Krešo Oremuš oduševili koncertom u Mariji Bistrici
Gost koncerta bio je legendarni usnoharmonikaš Krešo Oremuš, koji je sa ''Be Sharp bandom'' surađivao i na njihovom spomenutom albumu
Udruga Stav i Turistička zajednica Općine Marija Bistrica organizirali su prošle subote u Mariji Bistrici Koncert ''Be Sharp Banda''. Koncert je održan u već isprobano odličnom prostoru za koncerte u Hudekovoj bašči, na središnjem bistričkom trgu. ''Be Sharp Band'' je blues rock band formiran 2015. godine, a sastavljen je od iskusnih zagrebačkih glazbenika koji dugi niz godina sviraju različite glazbene pravce poput: bluesa, rocka, soula, fusiona i slično. Sviraju svoje autorske pjesme i obrade raznih blues legendi, kao i mnogobrojne blues standarde. Album prvijenac naziva Ashes objavili su u travnju ove godine. Odlikuje ga izuzetno snažna i uvjerljiva izvedba i dinamika. Kratko nakon izdavanja Ashes se penje na svjetskim ljestvicama, pa tako ne silazi sa Top ljestvica prestižnog Roots Music Report-a iz tjedna u tjedan. Nastupaju na raznim lokalnim i međunarodnim festivalima. 2015. godine postaju regionalni pobjednici 7th Croatian Blues Challengea u Zagrebu. 2017. godine bandu pristupa Marija Gašparić kao glavni vokal i nova ikona koja bend diže na sasvim novu razinu. Jedna lijepa glazbena priča dolazi u jesen 2017. kada dvojac iz benda (Marija Gašparić i Nenad Mađerić) kao duet pod nazivom Two Blue pobjeđuju na 9th Croatian Blues Challengeu u Zagrebu i odlaze u Memphis na 34th International Blues Challenge, najveće svjetsko natjecanje u bluesu.
Tom prigodom su imali privilegiju biti pozvani i nastupiti na jednom od renomiranijih showcase programa tokom International Blues Challengea, u organizaciji udruge National Women in Blues, koja podupire rad i promociju žena u bluesu, kako u SAD-u tako i u svijetu, pritom se povezujući sa mnogim imenima svjetske blues scene. Da sve ove nagrade nisu bile slučajne, band je dokazao i nastupom u Mariji Bistrici. Gost koncerta bio je legendarni usnoharmonikaš Krešo Oremuš, koji je sa ''Be Sharp bandom'' surađivao i na njihovom spomenutom albumu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Čokoladna glazura koja se ne raspukne pri rezanju: Samo jedna žlica ovog sastojka daje savršen sjaj
Nema brašna, a juha bogata i gusta: Kuhari u vrelu vodu dodaju 1 namirnicu koja mijenja svaku zapršku!
TUŽNA VIJEST: Preminuo osnivač i dugogodišnji predsjednik zagorskog Oldtimer kluba
Pijani 28-godišnjak uzrokovao prometnu: Četiri osobe završile u OB Zabok
Tjedni horoskop od 16. do 23. ožujka: Mlad Mjesec u Ribama otvara novo poglavlje za tri znaka
[FOTO] Održana 24. smotra malih vokalnih sastava KZŽ
Karlo Baša iz Začretja osvajač je Svjetskog kupa u kickboxingu
U Zagorju uhićen mladi muškarac. Doznaju se detalji
Pobjeda i poraz Zaboka, dva poraza Stubice
Nevjerojatan bijeg iz zatvora: Sumnja se da mu je pomogao tinejdžer, cijeli slučaj pun misterija
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
