161 novi slučaj u KZŽ, 12 pacijenata na respiratoru, 2 preminule osobe
U tijeku je konferencija za medije Županijskog stožera civilne zaštite
U tijeku je konferencija za medije Županijskog stožera civilne zaštite. Načelnik stožera Anđelko Ferek Jambrek objavio je najnovije podatke o stanju koronavirusa u našoj županiji. Evidentiran je 161 novi slučaj zaraze koronavirusa, a to je 37% pozitivnih na broj testiranih. Ukupan broj aktivnih slučajeva na području KZŽ je 1680. U samoizolaciji se nalazi 1663 osoba. Najviše pozitivnih osoba nalazi se u Krapini (175), Zaboku (162) i Bedekovčini (112). U istom preriodu preminule su dvije osobe. Od 23. listopada preminulo je ukupno 146 osoba.
Načelnik stožera je ponovno apelirao na pridržavanje mjera jer brojke su konstantno loše. Isto tako apelira na stanovnike KZŽ da prijavljuju svoje kontakte jer se iz brojka vidi da ljudi taje svoje kontakte.
U Općoj bolnici Zabok nalazi se 85 pacijenata, od kojih je 12 na respiratoru, na COVID odjelu u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice nalazi se 28 pozitivnih osoba, a u Specijalnoj bolnici Stubičke Toplice nalazi se njih 20.
Što se tiče domova za starije i nemoćne i drugih pružatelja socijelnih ustanova, tamo imamo 152 pozitivna korisnika i 42 zaposlenika. U zdravstvenim ustanovama pozitivno je 110 zaposlenika, a u samoizolaciji je njih 65. USKORO VIŠE DETALJA
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Mala sredina velikih ljudi: Održana prva od četiri volonterske akcije – u centru mjesta posađeno cvijeće
Kazneno prijavljena: Djevojka koja je pretukla Filipinca ide u pritvor
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
